Ортопедичні матраци, які забезпечують комфорт сну, досить звичні сьогодні. Знайти моделі, які підходять під конкретні потреби не складе труднощів. Серед стандартних параметрів – розміри, наповнювач, жорсткість можна помітити ще й характеристику «зима-літо». Не всі знають, що це означає, ми розповімо. Отже, матрац зима-літо – це виріб, яке здатний охолоджувати влітку і зігрівати взимку.
Матраци зима-літо: особливості виробів
Матрац зима літо що це? Насамперед скажемо, що особливий вид матраца, а якщо точніше, то чохла на ньому. Обшивка, комбінована та має 2 ефекти. З одного боку буде тонка тканина, що дихає, яка має ефект охолодження і її зручно використовувати в літній час. З іншого – тепла, часто вовняна і забезпечує збереження тепла.
Такі вироби ідеальні для тих, хто прагне підвищити комфорт сну, незалежно від пори року. Все що потрібно – це перевертати на потрібний бік у літній або зимовий період. Подібні матраци можуть бути як пружинні, так і безпружинні, їх структура, як правило, багатошарова. Відрізняються вони жорсткістю, пружністю, розмірами, максимальним навантаженням на одне спальне місце. Саме це визначає його споживчі характеристики.
Все наповнення, можна сказати, обертається в чохол, який вже має ефект, що розглядається. Тепла і холодна сторона мають свої особливості. Так, одна сторона чохла – бавовняна. Цей натуральний матеріал відрізняється високою гігроскопічністю, він вбирає вологу з поверхні шкіри та швидко виводить її шляхом випаровування, що, звичайно ж, забезпечує більш комфортний сон. Літня частина матраца не накопичує в собі статичну електрику, не викликає алергію, здатна регулювати повітряні потоки та теплообмін. Саме тому вона дарує комфорт сну в спекотну літню ніч. Крім того, у людини зберігається відчуття прохолоди на шкірі.
Зимова сторона, як правило, виготовлена із вовни. Це забезпечує збереження тепла людського тіла, і при цьому немає парникового ефекту. При цьому ця частина чохла добре вентилюється, але не охолоджується. Це досягається внаслідок ворсистості. Вовняний шар вбирає вологу, так само як і бавовняний і теж відводить її в атмосферу.
Матрац зима-літо: як визначити бік?
Вирішивши придбати такий виріб, швидше за все, у користувачів виникне питання: «як визначити зимовий та літній бік матраца?». Ви будете здивовані, проте візуально чохол виглядає однаково, що з одного, що з другого боку. Але, звичайно ж, виробники приділяють увагу маркуванню, щоб користувачі могли легко визначити сторону. Варіанти:
- бирка з сонцем і сніжинки. Сонячна сторона для літа, зі сніжинкою для зими. Також можуть вказуватися стрілки, що позначають яка з них де сторона;
- кольорові клаптики – блакитний або рожевий/червоний;
- тактильні відчуття. Сторона, яка відчувається жорсткішою – літня, м'яка та затишна – зимова.
Маркування може бути й іншим, але воно завжди є. Зрозуміти, що воно означає, можна на інтуїтивному рівні. Те, що пов'язане з літом та взимку, досить яскраво підкреслюють призначення. Тому купуючи матрац зима-літо як визначити бік не виникне проблем, ви точно розберетеся.
Особливості догляду
Використати матрац з ефектом зима-літо – не складно, щобільше, це дуже зручно та приємно, адже він забезпечує абсолютний комфорт. Щоб властивості виробу збереглися надовго, дуже важливо правильно його доглядати. Тут загалом немає нічого складного.
Так, після доставки будь-якого матраца, йому потрібно дати відлежати кілька годин, щоб його температура вирівнялася з тією, яка у вашій кімнаті. Після цього його можна постелити на ліжко.
Зверніть увагу, пружинні матраци не можна скручувати, адже це може пошкодити внутрішнє наповнення. Оскільки цей виріб має чітко виражену сезонність, важливо не забувати його перевертати. Причому це потрібно робити не тільки для отримання комфорту взимку та влітку, а й для того, щоб його амортизація була рівномірною. Ще одна рекомендація, якщо у вас двоспальне ліжко та 2 користувачі з великою різницею у вазі, періодично потрібно змінюватись сторонами.
Для того, щоб запобігати забрудненню основного чохла, використовуйте спеціальні наматрацники, ідеальним варіантом буде вологонепроникність.
Як правильно вибрати для себе?
Ми впевнені, що тепер обравши для себе матрац зима літо в чому різниця між сторонами розберетеся. А зараз розповімо, як знайти в цілому зручний виріб такого типу для себе. Загалом, подібні матраци відрізняються саме чохлом, а решта їхні критерії не складні, ось вони:
- тип — в каталозі представлені пружинні та безпружинні;
- наповнювач. Він відрізняється залежно від типу матраца. Так пружинні містять пружини, вони можуть бути залежні та незалежні. Останні забезпечують ортопедичний ефект. Безпружинні матраци містять у чохлі такі матеріали – латекс, кокосова койра, ППУ, піна з ефектом пам'яті. Вони розміщуються пошарово та від порядку їх розташування залежать експлуатаційні властивості;
- розміри. Представлено багато стандартних, на одно-, полутора- та двоспальне ліжко. Крім параметра ширини та довжини слід дивитися також і на висоту, особливо якщо у вас ліжко з бортиками. Врахуйте, що висота спального місця має бути до коліна або трохи нижче/вище, тоді сідати на ліжко та вставати з нього буде зручно;
- жорсткість. Параметр, який слід вибирати виходячи зі зручності особисто для себе. Універсальним варіантом заведено вважати середньожорсткі матраци, адже вони підходять усім. Однак треба враховувати, що дітям необхідне жорстке спальне місце, а людям старшого віку – м'яке. Якщо маєте ті чи інші захворювання опорно-рухового апарату, то тут слід діяти акуратно при виборі жорсткості. Проконсультуйтеся з лікарем, а ще краще вибирайте разом із ним.
Ми детально розповіли, ефект зима-літо матраців, що це, а купувати таку модель чи ні – вирішувати лише вам. У нашому магазині знайдете найвигідніші ціни та відмінну якість від топових виробників. Доставка здійснюється по Україні швидко та вигідно.