Після покупки ліжка з ортопедичним матрацом варто задуматися про його захист від забруднень та рідин за допомогою наматрацника, що знімається. Його численні корисні функції дозволяють продовжити термін служби спального ложа, зробити місце відпочинку зручним та комфортним. Щоб виріб прослужив якомога довше, навчитеся правильно доглядати за ним. Як прати наматрацник? Тут ви знайдете відповідь на це питання.
Які бувають види наматрацників та специфіка догляду за ними
Сьогодні виробники пропонують величезну різноманітність моделей цього тонкого аксесуара, що укладається на матрац і виконує захисні, вологовідштовхувальні функції та ті, що корегують жорсткість постелі. Вони бувають натяжними (покривають матрац з усіх боків подібно до простирадла на гумці) і накладними (мають вигляд стьобаних накладок з гумками, що фіксуються по кутах, закриваючи спальне ложе лише зверху). Моделі, що коригують жорсткість, мають різний склад наповнювачів:
- жорсткі та ущільнені види містять кокосове волокно з латексом або полімерну піну, що дозволяє їм створювати тверде спальне ложе. Завдяки схожості з футонами вони здобули популярність серед покупців. Такі наматрацники не перуть, оскільки їхнє намокання призводить до деформації. Рекомендується лише сухе чищення пилотягом;
- середнього ступеня жорсткості варіанти складаються із суміші кокосової койри та латексу в іншому відсотковому співвідношенні. Їх також не рекомендується прати, дозволяється лише видаляти плями за допомогою серветки та мильного розчину, а при необхідності ґрунтовного чищення довіритися фахівцям;
- м'які моделі містять у своєму складі штучні та природні матеріали, такі як бавовна, бамбукове та поліефірне волокно, мікрофібра, що заслужили популярність у користувачів. Рекомендується ручне або машинне прання наматрацника у теплій воді з віджимом та рівномірне просушування шляхом постійного перевертання та струшування, щоб частина наповнювача не залишилася сирою.
Догляд за матрацним покриттям зводиться до регулярного щомісячного прання або за необхідності дотримання інструкції на етикетці. Уникайте агресивних мийних засобів та відбілювачів, що ушкоджують тканину або спеціальне покриття.
Якщо виникли труднощі з вибором відповідних наматрацників, звертайтесь до інтернет-магазину Amebli. Досвідчені консультанти завжди допоможуть підібрати оптимальний за ціною та якістю варіант. Каталог моделей від провідних виробників приємно здивує навіть найвибагливіших покупців.
Як прати наматрацники з різних матеріалів
Багато покупців ставлять питання, як прати захисний чохол на матрац? Спочатку розглянемо загальні рекомендації щодо догляду за цими виробами незалежно від їх виду:
- Перед пранням прочитайте відповідну інструкцію на етикетці матрацного покриття. Попередньо видаліть стійкі окремі плями за допомогою перекису водню (позбавляє слідів вина і крові), розчину оцту (від залишків чаю, соку, кави), крохмалю і тальку (борються з жирними розводами), солі з лимонним соком (прибирають сліди сечі).
- Якщо наматрацники яскравого та темного кольору, періть їх окремо від решти білизни, щоб запобігти вицвітанню.
- Використовуйте м'який та делікатний режими прання, щоб уникнути пошкодження матеріалу.
- Застосовуйте ніжний мийний засіб без використання відбілювачів, кондиціонерів, ароматизаторів.
- Уникайте прання виробу в гарячій воді, що спричиняє стиснення та деформацію матеріалу.
- Добре розправляйте та рівномірно розподіліть наповнювач перед сушінням.
- Сушіть наматрацники на відкритому повітрі або використовуйте низький режим сушіння пральної машини. Перегрів може пошкодити виріб.
Покриття для дитячих матраців краще прати гіпоалергенними мийними засобами.
Як випрати наматрацник у домашніх умовах? Режими прання виробів з різним наповнювачем специфічні:
- Пухо-перові моделі внаслідок збільшення їх обсягу при намоканні вимагають використання пральної машини з великим барабаном, розрахованим на сім кілограмів білизни, мийних гелів у вигляді капсул і розчину столового оцту для полоскання (третина склянки на десять літрів води). Режим – «делікатне прання», віджим – на середніх та низьких оборотах;
- вироби з бавовни перуть у теплій воді звичайним мийним засобом, їх можна прасувати;
- вовняні матрацні покриття не варто надто часто прати. При машинному пранні рекомендується режим «вовна» з додаванням у воду ланоліну, віджимання вручну без викручування, сушіння в розправленому вигляді на горизонтальній площині;
- бамбуковий наповнювач добре витримує прання машини та віджим, причому він швидко сохне і не деформується, проте не слід гладити виріб;
- поліефірне волокно надає наматрацнику об'єм, м'якість і довговічність. Його можна прати у будь-якому режимі з використанням гелевого засобу.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зрозумієте, як випрати наматрацник, щоб він був завжди в хорошому стані.
Прання водостійких матрацних покриттів
Як прати водонепроникний наматрацник? Водовідштовхувальне матрацне покриття містить у своєму складі багатошаровий текстиль, куди інтегрована поліуретанова мембрана, яка надійно захищає від вологи. Рекомендується його прання в холодній воді (не вище 300 С) з використанням делікатного режиму, м'яких засобів без відбілювачів та кондиціонерів окремо від решти білизни. Після завершення можна додати додатковий цикл промивання для повного видалення залишків мийного засобу. Висушувати виріб краще природним способом на відкритому повітрі або використовувати сушарку низькотемпературного режиму, уникаючи нагрівання виробу, щоб не пошкодити матеріал.
Стирайте водостійкі наматрацники лише за наявності сильних забруднень. Окремі плями, що з'являються на їх поверхні, легко видаляються вологою серветкою.
Як правильно висушити наматрацник
Для недопущення деформації після прання чохол матраца рекомендується висушувати на горизонтальній площині. Виріб кладуть у розправленому стані після віджимання та стікання води. Якщо його розташувати вертикально, відбувається поступове зрушення волокон вниз з утворенням порожнин. При сушінні водонепроникного виробу, а також інших моделей слід уникати потрапляння на них прямих сонячних променів та перегріву. Приміщення, в якому ви сушите наматрацник, має добре вентилюватись. Найкращим варіантом є природне висушування на відкритому повітрі.
Не варто використовувати сушарку для білизни, особливо при високих температурах, оскільки це може пошкодити матеріал виробу. Якщо ви хочете прискорити процес сушіння, спробуйте помістити наматрацник між кількома шарами білизни, коли дозволено машинне віджимання, щоб вони ввібрали вологу. Щоб уникнути появи неприємного запаху і плісняви, слід регулярно чистити та провітрювати виріб.
Сподіваємося, що наші рекомендації, як прати чохол від матраца, стануть вам у пригоді для догляду за виробами, які прослужать при їх дотриманні досить довго без втрати своїх якостей. Каталог інтернет-магазину Amebli постійно оновлюється зручними та привабливими моделями наматрацників. Замовляйте будь-яку з них на сайті компанії з адресною доставкою по Києву та іншим містам України. Для сортування відповідних за ціною та характеристиками товарів скористайтесь зручним фільтром.