Матрац забезпечує зручність сну та одночасне відчуття підтримки та розслаблення. Звичайно, цього вдасться досягти лише за умови, що виріб правильно вибрано. Тими чи іншими функціями його наділяє наповнювач. Ми розглянемо які існують матеріали для матраців і що краще вибрати у кожному конкретному випадку.

Які бувають наповнювачі для матраців

Існують різні наповнювачі ортопедичних матраців, які відрізняються експлуатаційними властивостями та наділяють їх певними якостями. Усі їх можна розділити на 2 групи – це пружинні та безпружинні. Вони мають особливості.

Отже, пружинні матраци – це вироби, усередині яких є пружини. Вони бувають таких типів:

  • залежний блок. Це класичний варіант, який відомий багато десятків років. Ключова особливість – усі пружини з'єднані загальним металевим каркасом по периметру. В результаті, при натисканні на одну пружину вона тягне за собою всі інші;
  • незалежний блок. Більш комфортне та сучасне рішення, адже має ортопедичний ефект. Блок називається незалежним, тому що кожна окрема пружина поміщена в окремий мішок тканини, і вже вони з'єднані між собою. При натисканні відбувається точкове здавлювання, немає ефекту гамака, який спостерігається в моделях із залежним блоком;
  • мультизонний матрац. Це покращена версія попереднього. Ключова особливість у цьому, що в окремих зонах пружини жорсткіші, а інших м'які. Тобто, вони будуть стискатися рівно тією мірою, в якій це необхідно для отримання якісної підтримки й при цьому повного розслаблення м'язів.

Для покращення комфорту використовують додаткові матеріали, які амортизують та покращують експлуатаційні характеристики. Детально про них поговоримо далі.

Наступний тип – безпружинні матраци. Ця їх характеристика вказує на відсутність пружин у конструкції. Внаслідок цього у них менша вага. Плюс точно не буде характерних скрипів після декількох років експлуатації, як це трапляється у пружинних. Загалом такі моделі вважаються більш сучасними та зручними, проте вони все ще залишаються дорожчими, тому продажі їх дещо менші. Окремо потрібно сказати про тонкі матраци — вони завжди безпружинні та використовуються переважно для покращення властивостей спального місця. Наприклад, зміни ступеня жорсткості, усунення дефектів (вм'ятин, у тому числі). Це покращує якість сну, а витрати будуть невеликими.

Практично всі виробники пропонують обидва типи матраців, правда каталог за наповненістю може суттєво відрізнятися.

Основні види наповнювачів

Далі конкретно розбиратиметься, які бувають наповнювачі матраців. Цікаво, що багато саме пружних та еластичних, які застосовуються і в пружинних, і в безпружинних. Основні види наповнювачів матраців:

  • пінополіуретан. Це недорогий матеріал, який має високі експлуатаційні якості. Він забезпечує анатомічний ефект, добре підтримує спину та забезпечує комфортний сон. Однак у порівнянні з іншими наповнювачами він не такий довговічний;
  • латекс. Буває натуральний та штучний. Обидва вони пружні, еластичні, стабільні після механічного впливу і швидко відновлюють форму. Завдяки наявності великої кількості пор, які забезпечують повітропроникність та відмінну вентиляцію. Це, своєю чергою, допомагає створити комфортний мікроклімат під час сну, не парникового ефекту на шкірі;
  • кокосова койра. Дуже популярний наповнювач, який виготовлений із волокон екзотичного горіха. Вони пресуються, і таким чином виходить щільний шар матеріалу завтовшки 1-1,5 см. Такі наповнювачі для дитячих матраців набули особливо великого поширення, адже вони забезпечують необхідну жорсткість;
  • меморі фоам. Дуже цікавий матеріал, що спочатку розроблявся для космонавтів. Однак поступово ця технологія потрапила до виробників матраців і почала ними активно використовуватись. Матеріал дуже незвичайний, адже він має властивість набувати форми тіла людини внаслідок того, що піна відгукується на температурний вплив. Після цього вона швидко відновлює первинну форму;
  • повсть. Ще один натуральний матеріал, який розрахований на використання як своєрідний бар'єр між шарами, а також коли потрібно виключити контакт з пружинами.

У безпружинних матрацах часто використовується кілька шарів матеріалів, що забезпечує досягнення високих експлуатаційних характеристик та довговічність. У випадку пружинних, прошарок з латексу та/або кокосової койри підвищує зручність.

Як вибрати найкращий наповнювач для матраца

Розібравшись у тому, які бувають наповнювачі для матраців тепер потрібно визначитися, з чим вибрати для себе. Тут все залежить від властивостей, які бажаєте отримати. А якщо точніше, то потрібна жорсткість. Її підбирають, у тому числі залежно від віку та наявності/відсутності показань.

Якщо вам потрібен жорсткий матрац, що в цілому трапляється, не так часто, дивіться на моделі з кокосовою койрою.  Повністю з неї роблять спальні місця для дітей до 3 років. Зверніть увагу, жорсткий не = ортопедичний. Навіть більше, сон на дуже твердому матраці може призвести до загострення проблем опорно-рухового апарату. Тому дорослим такі матраци слід підбирати лише за чіткими показаннями лікаря.

Середньожорсткі зазвичай можуть бути як пружинними, так і безпружинними. У першому випадку необхідна властивість забезпечує ступінь просідання пружин. Якщо говорити про безпружинні, то найчастіше побачите як наповнення: латекс, пінополіуретан, до них додається кокосова койра, повсть. Для досягнення абсолютного комфорту можуть використовуватися комбінації матеріалів з пошаровим їх розміщенням. Середньожорсткі — універсальні, вони підходять практично всім.

М'які матраци найчастіше безпружинні та містять латекс, ППУ, меморі фоам. Вони дуже затишні та комфортні, чудово підходять для людей старшого віку.

Також є двосторонні матраци, у них різні характеристики сторін. Це ідеальне рішення, якщо не можете визначитися, на якій поверхні комфортно спати. Якщо ви шукаєте якісні матраци за доступною ціною, то у нашому магазині саме такі. Пропонуємо швидку доставку по Україні.