Матрац — знімний елемент ліжка, завдяки якому можна комфортно відпочити та прокинутися наступного дня з гарним настроєм. Він складається з наповнювача (зазвичай із піни) або пружин, та чохла. Виріб буває різної пружності, і вибір цього параметра залежить від особистих вподобань людини та стану її здоров'я. Як же вибрати матрац за жорсткістю, враховуючи вік людини та її особливості? Про це і поговоримо.
Жорсткість матраца: що це таке і який вплив має
Жорсткість спального місця — фактор, що визначає комфорт та якість сну. Саме цей показник значно впливає на підтримку хребта, розподіл тиску на тіло та загальний стан людини. М'які конструкції можуть вибирати люди, яким не подобається тверда поверхня і вони віддають перевагу відпочинку в положенні на боці. Занадто жорстка модель, навпаки, може спричинити дискомфорт під час відпочинку. Тому думаючи над тим, як вибрати жорсткість матраца, потрібно враховувати індивідуальні потреби та вподобання кожного члена сім'ї. Важливо пам'ятати, що правильно підібрана конструкція — здоровий сон і бадьорість протягом дня.
Класифікація жорсткості матраців
Сучасний виробник пропонує знімні елементи для ліжок, які можна поділити на кілька видів:
- М'які. Сюди належать моделі з прогином у зоні критичних навантажень не більше 5,8 см. Для їх виготовлення використовують наповнювачі Memory Foam, латекс, пінополіуретан.
- Помірно-м'які. Їх важко відрізнити від попередніх виробів. Попри свою пружність, у них поверхня досить м'яка. Зазвичай виготовляються із піни Natural Foam або Oxigen Foam.
- Середньо-жорсткі. Найпопулярніші вироби із пружинним блоком, які забезпечують комфортне спальне місце більшості користувачів.
- Помірно-жорсткі. За своїми відчуттями, ці моделі більше нагадують жорсткі вироби. Вони чудово підтримують тіло людини та не сильно прогинаються. Як наповнювач використовують середньо-жорсткі види піни, кокосову койру і термоповсть. У продажу є конструкції із залежними та незалежними пружинами.
- Жорсткі. Вироби призначені для людей, які люблять спати на дошці. Вони мають особливу пружність, тому тіло ніколи не провалюється. Виробник використовує пружні пружинні блоки та жорсткі наповнювачі.
Оскільки є різні види жорсткості матраців, завжди можна вибрати варіант під кожного члена сім'ї. Якщо на одному спальному місці відпочивають люди з різними потребами, можна придивитися до конструкцій із різною жорсткістю сторін. У них одна сторона має гарну пружність, а інша – м'яка або помірно м'яка.
Фактори визначення необхідного ступеня жорсткості матраца
Ступінь жорсткості матраца — особиста справа кожного. Людині з великою вагою буде незручно спати на м'якому ліжку, оскільки вона провалюватиметься на такій поверхні. Тверда основа доставлятиме дискомфорт худим людям. Крім особистих переваг необхідно враховувати вік, вагу, обмеження стану здоров'я (багатьом людям лікарі не рекомендують м'які моделі), а також рівень фізичної активності.
Тільки правильно підібрана модель здатна забезпечити комфортний сон і сприятливо позначиться на вашому здоров'ї.
Як підібрати жорсткість матраца за віком
Підбір жорсткості спального місця слід розглядати з урахуванням віку людини, оскільки потреби організму змінюються протягом життя. У дітей віком до трьох років відбувається формування хребта, тому їм підійдуть конструкції середньої жорсткості. Вироби з кокосовим наповнювачем — буде якраз.
Людина росте і формується до 18 років, тому важливо під час сну чи відпочинку забезпечити правильне положення тіла. Помірно-жорсткі моделі для такого підлітка – відмінний варіант.
Люди середнього віку (від 25 до 45 років) більш-менш здорові. Вони не так часто мають проблеми з м'язами або опорно-руховим апаратом. Такі користувачі можуть вибирати матраци за власним вподобанням. Середньо-жорсткі конструкції вважаються універсальними: вони підходять більшість людей.
Тим, кому за 50 років рекомендується вибирати м'які моделі. Такі вироби забезпечують правильну роботу кровоносної системи та знижують тиск на суглоби.
Тепер ви знаєте, як підібрати матрац за жорсткістю з огляду на вік. Але буває так, що спальне місце не підходить, тоді треба «експериментувати». Вибір виробів залежить не лише від віку, а й від ваги. Людям, які важать не менше 55 кг, потрібно купувати моделі з наповненням у вигляді еластичної піни. Якщо вага людини до 90 кг, тоді потрібно придивитися до середньо-жорстких варіантів. Помірно-жорсткі та жорсткі моделі рекомендується придбати тим, у кого вага вище 90 кг.
Болить спина: який матрац купити
Люди, які мають проблеми зі спиною, часто запитують, який жорсткості матрац краще вибрати їм. Все залежить від виду захворювання. Перед тим, як купувати знімний елемент ліжка, не завадило б проконсультуватися з лікарем.
Якщо було встановлено діагноз сколіоз, тоді купуйте безпружинні вироби з ортопедичної піни, натурального або штучного латексу. Підійдуть моделі, де чергуються кілька матеріалів: наприклад, кокосове волокно з латексом. Для профілактики захворювання придивіться до виробів середнього чи високого рівня жорсткості. Дітям віком до 18 років рекомендуються безпружинні ортопедичні конструкції.
Оптимальний вибір при остеохондрозі – конструкції середньої жорсткості; для людей похилого віку — помірковано м'які моделі. Матраци з піною «Меморі» лікарі рекомендують людям з остеоартрозом. Чоловікам та жінкам, у яких є грижі міжхребцевих дисків, необхідно придбати вироби середньої жорсткості.
Фахівці категорично не рекомендують жорсткі моделі людям із радикулітом. Для них найкраще підійдуть вироби на незалежному блоці із середнім ступенем жорсткості. Матраци з вовною мериноса — відмінний варіант.
Як змінити жорсткість матраца: зробити м'якшим або жорсткішим
Іноді люди запитують, як зрозуміти, що матрац не підходить. Відповідь очевидна — під час сну людина відчуває дискомфорт. Вранці його болить спина і протягом дня відчуття, що він не виспався. В цьому випадку необхідно змінити жорсткість матраца. Це роблять за допомогою топерів чи наматрацників.
Топпер — постільний аксесуар завтовшки до 10 см, який укладають поверх основного спального місця. Його переваги:
- невисока вартість;
- невелика вага;
- чудова вентиляція.
Топери, як і матраци, мають різні ступені жорсткості та наповнювачі. Виготовляючи їх, виробники використовують різні наповнювачі: койра, «Меморі», Oxygen Foam та інші. Ортопедичні моделі з жорсткими прошарками прослужать щонайменше 10 років; м'які знімні елементи – близько трьох років.
Наматрацник кріпиться до матраца. Чохол може бути виготовлений у вигляді настилу або повноцінного футляра та мати застібку. Коригувальні аксесуари не мають рівнів твердості: вони бувають жорсткими або м'якими. У порівнянні з топерами вони тонші, тому не рекомендується їх купувати людям з великою вагою. Під посиленим навантаженням вони продавлюватимуться, внаслідок чого їх експлуатаційний термін скоротиться.
Топери та наматрацники бувають одно- та різнобічними, тобто одна сторона м'яка, інша — жорстка. У продажу є моделі з ефектом зима-літо, вони дозволяють не лише коригувати ступінь жорсткості матраца, але й додають комфорту під час сезонних змін.
Що ж вибрати: матрац середньої жорсткості або м'який
При виборі спального місця не варто керуватися лише спільними уподобаннями чи рекомендаціями консультанта у магазині. Необхідно врахувати всі фактори, наведені у статті, та ухвалити правильне рішення. Якщо є проблеми зі спиною, краще звернутися до лікаря, він підкаже, який матрац корисніший: жорсткий чи м'який у вашій ситуації.
Інтернет-магазин Amebli пропонує вироби різного ступеня жорсткості. Щоб вибрати відповідну модель, перегляньте каталог та уважно ознайомтеся з характеристиками. Це можуть бути вироби з піною Air Foam з мікромасажними властивостями – вона сприяє релаксації та покращенню кровообігу. При виготовленні спальних місць використовується також піна Natural Foam — матеріал, здатний створювати зручну ортопедичну поверхню для сну чи денного відпочинку. Виробник також застосовує матеріал рослинного походження – кокосову койру. Вона добре пропускає повітря, має міцність і довговічність.
Ціна на знімні елементи на ліжку в нашому магазині залежить від їхнього ступеня жорсткості, розмірів, виду та використаного наповнювача. Терморегулювальний ефект, функція «зима-літо» та наявність чохла значно збільшують вартість.
Щоб замовити матраци, наматрацники чи топери, зателефонуйте нам або залиште заявку на сайт.і Доставка здійснюється по всій території України Новою Поштою, Укрпоштою та компанією «Міст-Експрес». Замовлення можна забрати самостійно зі складу компанії.