Особливості експлуатації двосторонніх ортопедичних матраців

Двосторонні матраци довго служать, можуть мати різну жорсткість сторін для ще більшого комфорту та ефект "Зима-Літо" для зручного сну незалежно від погоди за вікном. Переваг у них — величезний список. Але щоб ортопедичний матрац по-справжньому тішив якістю та комфортом, потрібно знати особливості його експлуатації. Розповімо про них просто зараз.

Що таке двосторонній матрац? Це продукт, який має 2 активні сторони — спати можна на кожній з них. Жорсткість сторін може бути однаковою або різною: це залежить від моделі. Двосторонніми бувають як класичні матраци, так і топпери — для вирівнювання спального місця.

Експлуатація двостороннього матраца: що потрібно зробити відразу після покупки?

Правильний догляд за виробом починається безпосередньо після його доставки до вас додому. Як правильно користуватися новим ортопедичним матрацом ↓

Топпер (тонкий матрац)

Акуратно зніміть поліетиленову плівку й поступово розкрутіть виріб (якщо він продавався згорнутим в рулон).Розмістіть топпер на твердій рівній поверхні в добре вентильованому сухому приміщенні. Приблизно через 48 годин виріб відновить правильну форму.

Ортопедичний матрац класичного типу

Зніміть упаковку, помістіть виріб на 1 добу в окреме добре вентильоване приміщення, щоб позбутися специфічного заводського запаху. Якщо через добу такий запах не зник, продовжуємо цей період.

Як часто та навіщо перевертати ортопедичний матрац?

Двосторонні моделі матраців потрібно перевертати не тільки з міркувань вашого комфорту (наприклад, щоб поміняти сторону згідно з сезоном). Процедура необхідна для продовження терміну експлуатації виробу, запобігання деформації наповнювача й пружин. А також, щоб:

  • Зберегти анатомічні та ортопедичні властивості виробу.
  • Захистити чохол від пошкоджень, деформації.
  • Уникнути провалів та вигинів, які можуть з'явитися в процесі тривалої експлуатації.

Це важливо: періодично перевертати потрібно ВСІ матраци. Пружинні, безпружинні, топпери. Але періодичність процедури буде відрізнятися залежновід моделі.

Пружинні матраци, незалежно від типу пружинного блоку, слід перевертати на іншу сторону приблизно 1 раз на місяць.

Безпружинні матраци і топпери (враховуючи моделі "Зима-Літо") — орієнтовно 1 раз в сезон, якщо виробником конкретної моделі не вказано інше.

Переворот матраців в положенні "голова-ноги" рекомендуємо робити 1 раз на 6 місяців.

Мінімально необхідний догляд за матрацом: ключові пункти

Крім регулярного перевертання, необхідно правильно чистити матрац. Будь-які плями слід видаляти з поверхні відразу ж після появи: в більшості випадків, достатньо звичайної вологої серветки. Позбутися від пилу можна за допомогою пилососа — чистіть матрац раз у 2-4 тижні.

Порада: використовуйте знімний захисний чохол на матрац. Він захистить виріб від пилу, забруднення і плям. Чохол можна прати або здавати в хімчистку.

Періодично залишайте матрац без простирадла і провітрюйте його в разі потреби. Слідкуйте за рівнем вологості та температури в кімнаті: вони не повинні перевищувати значення 70% (для вологості) і 30 градусів (для температури).

Професійне хімічне чищення для більшості моделей матраців допустиме. Але проводити його слід не дуже часто: 1 раз в 3-5 років, або за мірою забруднення.

4 "ні" в експлуатації двостороннього матраца

Отже, що неможна робити з матрацом:

  • Зберігати стоячи. У вертикальному положенні ортопедичний матрац може перебувати не більше 48 годин. Це стосується не тільки двосторонніх, а й звичайних односторонніх моделей. Якщо ви будете зберігати матрац стоячи — це призведе до деформації пружин та наповнювача.

  • Стрибати на ньому. Особливо актуально для тих, у кого є маленькі діти. Стрибки на матраці можуть привести до його пошкодження і раннього зносу.

  • Розміщувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Максимально допустимий рівень вологості становить 70%. Високий рівень вологості може призвести до псування наповнювача, його деформації.

  • Зберігати поблизу опалювальних приладів (батареї, радіатори), на прямому сонці. Бажано, щоб температура в приміщенні, в якому знаходиться матрац, становила не більше 30 градусів.

Догляд за двосторонніми матрацами: підіб'ємо підсумок

Тепер ви знаєте, як правильно користуватися ортопедичним матрацом. Щоб виріб служило довго і радував вас своєю зручністю, вчасно перевертайте його на іншу сторону, проводьте чистку від забруднень і виключіть зберігання матраца в приміщеннях з невідповідними температурними умовами. А також не залишайте виріб в положенні "стоячи" більше, ніж на 48 годин.

Отримати консультацію щодо вибору матраців та догляду за ними ви можете в нашому інтернет-магазині. Фахівці компанії із задоволенням вам допоможуть.