Кожен з нас, хто хоча б раз у житті стикався з питанням покупки нового матраца, вважає, що купувати такий важливий предмет спального гарнітура дистанційно, не скуштувавши і не полежавши на ньому щонайменше, неправильно.

Це святе переконання покупця всіляко підігрівають і самі продавці матраців.

На перший погляд, цілком логічний і правильний посил, нам же треба буде кілька найближчих років щоночі проводити на цій речі і купувати кота в мішку ніхто, зрозуміло, не хоче.

Однак, розглянемо це питання з практичної точки зору, заснованої на реаліях сучасного матрацного ринку. Ви приходите в матрацний магазин або шоу-рум. Якщо площа торгового приміщення дозволяє, то там може бути виставлено всього від 10 до 20 різних моделей матраців. Втім, таке розмаїття зустрічається вкрай рідко - зазвичай експозиція обмежується 6-8 моделями. До вас відразу ж поспішає продавець і пропонує полежати на різних матрацах, щоб вибрати зручний. Ви лягаєте на матрац (зауважте - в 95% випадках тестування людина лягає тільки на спину) і лежите, дивлячись в стелю, 20-30 секунд ...

Потім ту ж процедуру проробляє ще з 3-4 моделями ...

В результаті вибираєте з цих варіантів той, який вам здався найбільш комфортним, і оформляєте замовлення.

Через кілька днів служба доставки привозить цю модель.

Ви радісно розраховуєтесь і не можете дочекатися вечора, щоб відчути всю красу сну на царському ложі.

І ось настав вечір. Ви лягаєте на матрац і через півгодини розумієте, що спати на ньому неможливо.

Незручно, занадто жорстко (або м'яко), немає почуття комфорту ...

А адже в магазині матрац вам начебто підійшов ... Розчаруванню немає меж ...

На жаль, п'ятихвилинне тестування матраца в магазині не дасть вам точної об'єктивної оцінки комфортності даного матраца саме для вас. Вам може здаватися, що матрац підходить, але це враження буде оманливе.

Важливим фактором є і те, що ви не зможете прийняти всі пози і положення, які характерні для вашого сну. Тобто подібний тест-драйв матраца в магазині практично позбавлений сенсу і абсолютно не гарантує вдалої покупки.

Грамотний консультант інтернет-магазину дистанційно, виходячи з багатьох параметрів (зріст, вага, стан здоров'я і т.д.) підбере матрац значно більш правильний для вашого сну.

І, найчастіше, запропонований варіант може бути відсутнім в експозиції роздрібного магазину. Тобто, не має сенсу купувати перший же матрац, на якому ви полежали, і вам начебто сподобалося.

 

Звернути ж увагу при виборі матраца обов'язково треба на наступні моменти:

 

Тканина чохла матраца
Не варто купувати матрац, виготовлений з використанням дешевого синтетичного волокна. По-перше - він буде електризуватися. По-друге - термін служби у таких матраців вкрай малий, а рівень комфорту дуже низький.
Бажано, щоб чохол матраца був знімний (на блискавки)
Це дозволяє бути впевненим в тому, що ви не купуєте кота в мішку. Свого часу нашуміла історія, коли один з виробників заміняв в своїх матрацах дорогий матеріал латекс на дешевий пінополіуретан. У деяких випадках чохол можна зняти і віднести в хімчистку або навіть попрати машинці самостійно. Чохол дозволяє регулярно проводити очищення від пилу внутрішньої конструкції матраца. Дуже важливо відзначити наступне: якщо ви купили матрац з незнімним чохлом через 3 роки шар пилу всередині матраца збереться досить пристойний, що може викликати алергічні реакції через вміст в пилу пилового кліща сапрофіти.
Необхідно звернути увагу на те, з яких матеріалів зроблений матрац
Матраци з штучних матеріалів (ППУ або холлофайбер) служать дуже недовго максимум 3-4 роки. Тому вартість матраца з цих матеріалів має бути істотно нижче, ніж з натуральних матеріалів. Відомі випадки, коли ряд європейських і американських виробників продають у нас матраци з штучних матеріалів за ціною значно перевищує вартість аналогічних матраців з натуральних матеріалів.
Зверніть увагу на пружинний блок
В хорошому матраці всі пружини ізольовані один від одного і знаходяться в тканинних чохлах (матрац з блоком незалежних пружин). Пружин на 1 кв.м. має бути не менше 250, так як пружинний блок з меншим кол-вом пружин називається розрідженим і служить значно менше.