Через деякий час будь-яке спальне місце втрачає свої первинні властивості, може стати незручним. Це позначається на якості сну, ви не можете повноцінно відпочити, а отже, і вдень будете не настільки продуктивні, як хотілося б. Є рішення використовувати тонкий матрац, поверх наявного спального місця. Потрапляючи в магазин, виявите 2 типи подібних виробів і, на перший погляд, вони однакові. Йдеться про футон і топер. Це тонкі матраци, проте це не одне й те саме. Футон – це в першу чергу виріб здатний створити повну зручність сну з нуля, так би мовити. Топер обов'язково укладається на вже наявне спальне місце. Більш детально в особливостях кожного з них розберемося далі.
Що таке матрац футон?
Перш ніж визначатися, що і як вибрати, розберемося, що ж являє собою футон. Це – спальне приладдя, родом із Японії. Саме в цій країні ще в давнину було заведено спати на підлозі, для того, щоб додати зручності використовували циновки із соломи, трохи пізніше тонкі матраци. Вони були помірно м'які й це і є прообразом сучасних футонів.
Моделі, які виробники пропонують зараз, значно зручніші та комфортніші. Але є те, що залишилося ще з давніх часів – спеціальна прошивка, завдяки якій матрац можна легко скласти та сховати у шафу чи інше місце, тим самим звільняючи простір у кімнаті.
Тобто футон – це повноцінний матрац, за допомогою якого вдається організувати повноцінне спальне місце прямо на підлозі. Це чудове рішення для малогабаритних квартир, в яких просто немає місця для встановлення повноцінного ліжка. Футон стане чудовим рішенням у тому випадку, якщо їздите на дачу, часто переїжджаєте або навіть подорожуєте. На відміну від надувних матраців, які в цілому також можуть використовуватися, розглядається ортопедичним, тобто не відчуватимете дискомфорту під час сну на ньому. Характерні особливості футонів:
- багатошарова структура;
- комфортність нічного відпочинку; він буде повноцінним;
- товщина 4-10 см.
Зазначимо, що футони бувають різного ступеня жорсткості та навіть двосторонніми. Якість виробів — дуже висока, тому вони прослужать багато років.
У чому різниця між футоном і топером?
Футон або топер – це все ж таки різні типи матраців. Вони відрізняються в першу чергу завтовшки, внутрішньою конструкцією і навіть призначення. Так, топер не використовується самостійно. Основне його призначення покращити характеристики вже наявного спального місця чи дивана або старого матраца. З його допомогою вдасться скоригувати жорсткість поверхні, нівелювати її різноманітні недоліки. Товщина варіюється в межах 4-8 см, усередині може бути один або два наповнювачі. В останньому випадку вони розташовані пошарово. Для надійності фіксації за наявне спальне місце в топер часто передбачають широкі гумки на кутах.
Відповісти на питання: «Що краще топер чи футон?» можна, визначивши цілі використання. Дуже часто тонкий матрац шукають саме для того, щоб виправити спальне місце, адже це буде найбюджетнішим рішенням. Отже, топер підійде для таких випадків:
- необхідно усунути дефекти спального місця. Матрац вирівняє вм'ятини, горбики, стики, поверхонь, на яких незручно спати, наприклад, на диванах;
- необхідно відновити колишню зручність спального місця. При цьому на ньому немає дефектів, проте воно стало некомфортним;
- потрібно швидко створити спальне місце для гостей;
- потрібно організувати зручні умови для заняття спортом — просто розстеліть його на підлозі.
Ще один випадок, коли відповідь на запитання: «футон або матрац топер» буде однозначним – це коли потрібно організувати місце для гри на підлозі дітям. Їм буде комфортно і найголовніше тепло.
Далі розбираємося в тому, в чому ж відмінність футону від топера. Однак тепер уважніше придивимося до іншого учасника порівняння. Як пам'ятаємо, футон замислювався як повноцінний матрац. Тому саме для цілей організації спального місця їх використовують. Він помірно м'який, що дозволяє розслабитися під час сну.
Футони та топери: переваги
Чим відрізняється футон від топера, розібралися, а тепер дізнаємося які ж у них переваги та недоліки. Спершу виділимо спільні, адже їх насправді дуже багато. Плюси такі:
- компактність у складеному вигляді. Тонкі матраци скручуються в ролик і складаються, і не займають багато місця. Внаслідок цього їх не тільки можна комфортно зберігати вдома, але й без проблем брати із собою, якщо їздите машиною в подорож, на дачу, навіть у гості;
- функціональність. При тому, що призначення відрізняється, кожен матрац у своєму напрямку є багатофункціональним, тобто його можна використовувати для різних завдань;
- довговічність. Навіть якщо будете щоразу після використання скручувати/складати топер або футон, він не втратить своїх первинних характеристик;
- доступна ціна. Вона справді суттєво нижча, особливо у порівнянні з повнорозмірними матрацами.
Є свої переваги окремо у футонів. Головне вони замінять собою звичайний матрац. Навіть якщо розстелити прямо на підлозі, зможете на них повноцінно відпочити, адже такі вироби мають ортопедичний ефект. Це досягається шляхом підвищеної щільності та багатошаровості.
Якщо говорити про топерів, то у них також є свої плюси. Вони чудово справляються із завданням створення ідеального спального місця, навіть якщо на наявному є серйозні дефекти.
Для повноти картини слід також і розглянути недоліки. Один з основних – це можливість відчути всі переваги за умови, що правильно підібрано товщину. Річ у тому, що хоч яким би був щільним матрац, він під вагою тіла користувача продавлюється. Якщо товщини не буде достатньо, відчути ортопедичний ефект (для футонів) і нівелювати дефекти спального місця (для топерів) не вдасться. Тому важливо звертати увагу на параметри граничного навантаження на одне спальне місце.
Якому наповнювачу віддати перевагу?
Для футонів та топерів використовуються наступні матеріали як наповнювач:
- кокосова койра. Це жорсткий, пружинистий матеріал, отриманий шляхом пресування волокон кокоса. Відрізняється зносостійкістю, повітропроникністю, гігроскопічністю. У ньому немає умов розмноження пилових кліщів та інших патогенних мікроорганізмів. При жорсткості цього матеріалу його листи невеликої товщини, внаслідок цього кокосову койру активно використовують як у топперах, так і у футонах;
- латекс. Буває натуральним та штучним. Відрізняється переважно ціною. Інші властивості та особливості у цих матеріалів схожі. Отже, має здатність згладжувати дефекти на поверхні, має пружну і в міру м'яку структуру. Спати на матраці з латексом зручно. Матеріал гіпоалергенний;
- пінополіуретан. ППУ має середній рівень жорсткості. У нього дрібна структура, тому він повітропроникний, залишається еластичним навіть через тривалий період експлуатації;
- піна з ефектом пам'яті. Унікальний матеріал, що підвищує анатомічні властивості тонкого матраца. Піна, внаслідок впливу на неї тепла тіла людини стає в'язкою і набуває обрисів тіла людини. Це з одного боку забезпечує правильну підтримку хребта, з іншого – розслабляє м'язи.
Зазначені матеріали часто комбінуються між собою, формують пошарову структуру. Це забезпечує ще більший комфорт користувача.
Як правильно підібрати за призначенням?
Далі ми розберемося, як вибрати топер або футон. По суті, спочатку потрібно визначитися, з якою метою вам потрібен матрац, а далі вже йти розбиратися в характеристиках. Про призначення ми детально розповіли вище.
Щодо конкретних параметрів, то тут немає нічого складного. Насамперед – розмір. Якщо говорити про топер, то він повинен відповідати габаритам наявного спального місця, відхилення в межах 0,5-1 см допустимі, але не більше.
Далі визначтеся з типом наповнювача, від якого, власне, і залежить жорсткість. Чим більше кокосової койри, тим жорсткішим буде матрац. Латекс та ППУ дають середню жорсткість або зовсім м'якість.
Ще один параметр – товщина. Її слід розглядати разом із допустимим навантаженням на одне спальне місце. Адже занадто тонкий матрац просто продавлюватиметься і бажаних ефектів від використання, не отримаєте.
Асортимент в інтернет-магазині Amebli
Тепер ви знайте відповідь на запитання: «топер або футон у чому різниця», залишилося тільки придбати відповідний саме вам матрац, обравши з нашого каталогу. До вашої уваги різні моделі за товщиною, наповнювачами та способом складання. Ви знайдете продукцію відомих та перевірених роками виробників. Доставка всіх матраців здійснюється по Україні транспортними компаніями. За деталями та консультаціями звертайтесь до наших спеціалістів.