Диван – один із найпопулярніших видів меблів, який є практично в кожному будинку. Незалежно від того, він гостьовий або використовується для сну щодня, застелений він покривалом або захований у чохлі, однаково оббивка забруднюється. Іноді її потрібно освіжати. Ми сьогодні розповімо вам, як почистити диван в домашніх умовах і щоб це було легко, ефективно та безпечно для оббивки.
Види забруднень тканинної оббивки дивана
Перед тим, як почистити диван і підібрати для цього відповідні засоби, слід розібратися, від яких забруднень страждають меблі. Варіантів багато, навіть якщо у вас немає свійських тварин, а діти вже дорослі. Отже, найпоширеніші види забруднень:
- їжа та напої. Швидше за все, плями з'являться після застілля та вечірок, це не дивно залишити забруднення і просто вирішивши перекусити сівши на комфортному дивані, від цього ніхто не застрахований. Головне, що потрібно знати про такі плями — це максимально оперативна реакція. Так, рідину потрібно якнайшвидше прибрати з поверхні тканини, їжу, звичайно ж, теж не потрібно залишати на оббивці;
- чорнило від ручок фломастерів. Навіть при тому, що сьогодні мало хто щось пише від руки, все ж таки ризик появи характерних слідів є. Особливо, якщо у вас маленькі діти. Це досить складні забруднення, тому як очистити диван від плям такого типу ми розповімо далі детальніше. Відразу скажемо – це нелегке завдання;
- сеча тварин та людей. Найпоширенішою причиною заміни оббивки, а іноді й наповнювача є подібні сліди. З'являються вони з різних причин – від свійських тварин, маленьких дітей, лежачих хворих тощо. При тому, що ферменти сечі не псують тканину, все ж таки позбутися плям, а що важливіше за запаху, те ще завдання. Потрібно випробувати кілька способів, особливо якщо світла оббивка;
- бруд, пил, сажа. Все це проникає з вулиці постійно, як би не намагалися вберегти меблі. На них осідати дрібним частинкам найзручніше і з часом на оббивці утворюється досить великий шар таких забруднень.
Є особливо складні забруднення, з якими проблематично впоратися. Серед них кров, жир, віск, лак для нігтів та помада. Їх потрібно позбавлятися якнайшвидше, інакше такі сліди можуть залишитися назавжди й доведеться міняти оббивку. Неприємним слідом на тканині дивана є жувальна гумка, проте саме з нею впоратися легше, ніж з іншим, часто буде достатньо потримати на ній лід. Пластилін, лизун і фарба можуть залишитися після того, як на м'яких меблях грається дитина. Якщо у вас є домашні тварини, то швидше за все часто доведеться боротися з шерстю.
Особливості, які варто враховувати при чищенні дивану
Почистити диван в домашніх умовах від плям та запаху цілком реально, і тут є найголовніше правило — дійте якнайшвидше. Від свіжих забруднень будь-якого типу позбутися простіше, ніж давніх. Окремі з них здатні проникати у структуру тканини та потім без сліду їх прибрати не вдасться. Враховуйте такі важливі моменти:
- перед чищенням пропилососьте диван або іншим способом приберіть з нього пил, інакше він може додати вам роботи при чищенні;
- для боротьби з плямами можна використовувати як підручні засоби, і спеціальні куплені у магазині. Існує багато складів з активною піною, які передбачають вбирання у структуру тканини – вони «працюють» на її поверхні. Також важливо правильно підібрати інструмент. Для щільних тканин – щітка, для делікатних, наприклад, екошкіри – м'яка губка;
- після завершення чищення, якщо використовувалась вода, то її потрібно максимально видалити з поверхні та делікатно просушити, якщо це можливо для вашої оббивки.
Трапляються ситуації, що видалити пляму не вдається, в такому разі слід звертатися в клінінгові служби.
Як не зіпсувати диван при самостійному чищенні?
Важливо розібратися не тільки в тому, як почистити оббивку дивана в домашніх умовах, але як при цьому не зіпсувати оббивку. Насамперед потрібно визначити, яка власне у вас тканина на меблях. Відповідно засіб слід підбирати саме під неї. Друга рекомендація – пробуйте будь-який склад, який вирішите використати, на непомітній ділянці оббивки. Причому це актуально як для засобів, які купили в магазині, так і для різноманітних народних методів. Не нехтуйте цим, як би безпечно вибраний метод чищення не виглядав.
Залежно від типу матеріалу, допустимі засоби для застосування з метою очищення відрізнятимуться. Так, якщо у вас велюр або флок, то знадобиться пароочисник. На крайній випадок вода та неагресивний шампунь. Для велюру знадобиться тканина з мікрофібри та мильний розчин. Для замші та нубуку спеціальна щітка і найкращий засіб.
Прості засоби для чищення дивану
Отже, чим почистити м'які меблі? На це впливає багато чинників. Насамперед тип оббивки. Найпоширеніша — це різного роду текстиль підвищеної щільності. Другий за популярністю матеріал – шкіра та екошкіра. Про них поговоримо зараз. Для видалення різних забруднень використовується вазелін. Цей засіб доступний у будь-якому магазині. Також можна застосовувати дитячу олію – просто натріть місце із забрудненням і потім залишки приберіть вологою губкою або серветкою та просушіть. Для складних плям підійде вода з оцтом змішані у рівних пропорціях.
Далі розберемося, чим почистити оббивку дивану, якщо вона у вас тканинна, що зустрічається насправді значно частіше. Отже, спочатку розглянемо варіант застосування спеціальних засобів. Це найдієвіше і найпростіше у реалізації рішення. Причому, якщо ваш диван оббитий гобеленом, оксамитом, шовком, їх потрібно чистити тільки відповідними засобами. Зокрема застосовуються спреї. Вони наносяться на пляму за допомогою розпилювача, щоб їх компоненти активізувалися, вони повинні залишатися на тканині протягом деякого часу, скільки саме, зазначено в інструкції. Другий варіант – пінний склад. Така речовина не проникає в структуру, а піна перетворює компоненти забруднення на гранули й вони буквально виштовхуються на поверхню, після чого просто видаляються пилососом або губкою. Як бонус, всі спеціальні засоби також ефективно справляються із запахами.
Як ми пам'ятаємо, плями найзручніше видаляти, коли вони свіжі, а спеціальний засіб, якщо його немає під рукою, потрібно ще як мінімум купити в магазині. А деякі з них тільки для онлайн замовлення доступні. Тому часто доводиться задовольнятися підручними засобами. Вони непогано працюють, проте дуже важливо правильно їх застосовувати, щоби не пошкодити оббивки. Найпоширеніші способи чищення:
- мильний розчин. Він впорається з нескладними забрудненнями на велюровій, жакардовій та флоковій оббивці. Як варіант мило можна замінити засобом для миття посуду. Отже, потрібно розчинити вибраний засіб у воді до утворення піни, важливо досягти високої концентрації. Далі піну втерти в оббивку та особливу увагу приділити найзабрудненішим місцям. Після цього протерти всі оброблені ділянки щіткою та регулярно її промивати у чистій воді. Повторюйте, поки вода не стане повністю чистою;
- оцет, сода, гліцерин та засіб для миття посуду. Чистка із подвійним значенням. Так сода абсорбує запахи, а інші компоненти працюють як засоби для виведення плям. Для приготування засобу потрібні: 1 л теплої води, 4 ст. л рідини для миття посуду, 2 ст. л соди, 2-4 ст. л гліцерину, 8 ст. л оцту (9%). Також знадобиться губка, пензлик, тканина. Усі компоненти потрібно змішати спінити. Далі губкою втерти в диван, особливо приділіть увагу сильним забрудненням. Піну, що залишилася, нанесіть на диван зверху і залиште на 1 годину. Після цього пройдіться по оброблених місцях мокрою чистою губкою, змоченою у теплій воді, регулярно промивайте у воді;
- нашатирний спирт. Потрібно зробити 10% розчин аміаку. Цей метод підходить для світлої оббивки. Обов'язково використовуйте рукавички при обробці, а потім ретельно провітріть кімнату;
- сіль. Вона працює як сорбент і чудово справляється з поглинанням вологих плям. Зверніть увагу, що сіль здатна зафіксувати колір плями, тому використовуйте її тільки на безбарвних забрудненнях;
- сода та лимонний сік. Потрібно ці компоненти розчинити у воді. Як тільки вони вступлять у реакцію й утворюється піна, можна розпочинати чистку дивану. Важливо також використовувати рукавички, особливо, якщо на руках є порізи або рани. Нанесіть отриманий розчин на пляму і залиште кілька хвилин, після цього потріть губкою або щіткою. Далі видаліть залишки з дивана і дайте просохнути.
Якщо на дивані є сліди крові можна скористатися перекисом або аспірином. Працювати з ними потрібно лише на тій ділянці, де є пляма. Якщо вам цікаво, як правильно почистити диван якщо оббивка світла або біла, то тут допоможе лимонна кислота. Її потрібно розчинити у воді та нанести за допомогою розпилювача. Повторити таку процедуру кілька разів, після чого змити.
Зверніть увагу, який спосіб чистки не використовували, не потрібно сушити оброблене мокре місце праскою або іншим нагрівальним приладом. Необхідно ретельно увібрати надмірну вологу серветками, мікрофіброю або іншими матеріалами. Пересушування може призвести до втрати первинних властивостей оббивки, її розтягування.
Якщо сталося так, що почистити оббивку не вдалося або вона безнадійно зіпсована, то рекомендуємо зайти в наш каталог, де знайдете м'які меблі відомих виробників за вигідними цінам. Доставка по всій Україні на вигідних умовах та максимально швидко.