Шафа ー це меблі, призначені забезпечити порядок у будинку, адже кожна річ матиме своє місце. З їх допомогою не важко впорядкувати й організувати простір. І якщо вам здається, що найголовніше в таких меблях їх місткість, то ви сильно помиляєтеся.

Все тому, що шафа, крім зберігання речей, книг, посуду, відіграє її й стилістичну роль. Це частина дизайну кімнати, тому він має стильно і сучасно виглядати, обов'язково знайти своє місце у приміщенні, щоб гармонійно вписуватись у дизайн. Багатьом покупцям цікаво, які бувають види шаф. Чим вони різняться між собою, поговоримо сьогодні.

Види шаф за призначенням

Наявні різновиди шаф здатні вразити уяву кожного покупця. Адже, здавалося б, це звичайний виріб, який стоїть у кожному будинку. Але ні, адже моделі можуть бути дуже різними, виконувати безліч функцій та відрізнятися низкою властивостей. 

Перше, що варто сказати — всі різновиди шаф відрізняються за призначенням. Сьогодні можна купити модель не тільки в спальню або гардеробну, але і в будь-яке інше приміщення. Гарнітури можуть бути платтяними, де зберігатиметься лише одяг та різне приладдя. Книжкові моделі відрізняються невеликою глибиною та шириною секцій.

Такі гарнітури мають відритий або засклений фасад та призначені для акуратного зберігання улюблених книг. Посудні серванти призначені для демонстрації гарної порцеляни або кришталю. Такий варіант доречний на кухні, у їдальні або вітальні. Величезний попит мають моделі, спеціально розроблені для встановлення в дитячій кімнаті.

Ці меблі відрізняються яскравими кольорами та декорованими фасадами, а наповнення, як правило, організовується так, щоб зручно було користуватися саме маленькому господареві чи господині. Для офісів, різних майстерень чи навіть побутового використання часто замовляють спеціальні стелажі для документів чи інструменту.

Різновиди представлених меблів за формою

За цим параметром усі вироби ділять на прямі, кутові та радіусні:

  • прямі моделі розміщують лише вздовж стіни;
  • кутові варіанти підходять для монтажу у кутку кімнати між суміжними стінами;
  • радіусні вироби можуть мати закруглені торці, бути опуклими або, навпаки, вдавленими. 

Розібратися, які види шаф бувають формою, важливо, щоб правильно підібрати виріб під геометричні параметри та габарити конкретного приміщення.

Яка конструкція може бути у сучасних шафах?

Всі вироби можуть відрізнятись за своєю конструкцією. Найбільш поширені зараз корпусні моделі. Вони мають всі елементи: боковини, стіну ззаду, фасад, днище. Як правило, вони встановлюються на ніжки. Ці моделі є мобільними, їх можна переміщати або перевозити при переїзді.

Другі за популярністю — вбудовані шафи. Особливо часто таку конструкцію мають шафи-купе. Такі гарнітури вбудовуються у спеціально підготовлені ніші. Вони мають, як правило, тільки фасад, тому що іншими елементами служать стіни, підлога і стеля. Однак перевезти такий виріб практично неможливо, адже на новій квартирі може не виявитися потрібного місця встановлення.

Моделі, що прибудовуються, можуть зовні нагадувати вбудовані шафи, однак вони є корпусними. Їх просто встановлюють у заздалегідь підготовлене місце, де прозори закривають спеціальні планки. Такий гарнітур, на відміну від попереднього, ви зможете перевозити з місця на місце за потреби.

Типи шаф за комплектацією та наповненням

Усі моделі можуть мати одну чи кілька секцій. Набагато практичніше, природно, другі, тому що вони припускають різне наповнення та вміщують більше речей. Найбільш багатосекційною може бути конфігурація шафи-купе. Такі моделі передбачають наявність різних полиць, висувних ящиків, різних штанг та коробів. Один виріб у такому випадку може замінити відразу кілька, надійно захищаючи всі речі від чужих очей.

Види меблів залежно від системи відкривання

Роль фасаду виробу виконують дверцята. В одних моделях вони можуть бути розстібними, тобто відкриватися назовні, в інших ー розсувними, рухатися напрямними. Двері розстібних шаф закріплюються на петлях і відчиняються вперед. Однак вони приховують простір перед собою під час відкриття. Бажано не ставити такі моделі в дитячих кімнатах, щоб дитина не травмувалася.

Розсувні дверцята відчиняються вбік, вони зручні тим, що не приховують простір. Такі двері поділяються на кілька підтипів:

  • стулки при закритті утворюють єдину рівну площину та рухаються у напрямку один від одного;
  • дверцята паралельного відкривання потрібно потягнути на себе і зрушити вправо чи вліво;
  • у шаф-купе стулки зсуваються в сторони паралельно одна одній.

Залежно від типу дверей також розрізняють різні види шаф купе з опорною чи підвісною системою відкривання. У першому варіанті вага дверей посідає на нижні ролики, у другому маса розподіляється на верхньому блоці.

Відмінності щодо матеріалу виготовлення

Для шаф використовуються різні види сировини. Всі вони відрізняються за ціною та якістю. Найбільш бюджетний варіант ー ЛДСП. Це недорогий і популярний матеріал, який має гарний вигляд, проте він служить не дуже довго в порівнянні з іншими.

ДВП — це стружкові плити, що мають не дуже показний вигляд, проте коштують недорого. З нього найчастіше роблять днище та задні стінки. МДФ якісніший матеріал, його вже можна використовувати для фасадів, але з додатковим фрезеруванням.

Найякіснішим, довговічним, але водночас і дорогим є натуральний масив. Такі меблі належать до люксового сегмента. Також облицьовувати фасади можуть шпоном. Це тонкі плити із натурального дерева. Меблі виходять дуже красивими, але дешевшими, ніж з масиву.

Як вибрати шафу для дому?

Вибирати найбільш відповідну для себе модель шафи можна, якщо дотримуватися таких порад:

  • для початку, визначте, що ви зберігатимете в шафі;
  • підберіть потрібні габарити: висоту, ширину, глибину;
  • продумайте місце встановлення, від цього залежатиме тип виробу та система відкриття дверей;
  • визначтеся з дизайном та зовнішнім виглядом моделі.

Цього буде достатньо, щоб вибрати модель, яка максимально відповідатиме всім вашим запитам. Купити гарну, сучасну шафу з доставкою по всій Україні можна в магазині aMebli.