Здоровий та повноцінний сон дуже важливий для нормального самопочуття людини, її працездатності та настрою. Якщо ви погано спите, варто звернути увагу на своє спальне місце. Ми зараз говоримо не про ліжко в цілому або матрац, хоча вони, безперечно, також відіграють велику роль для повноцінного відпочинку.
Причиною вашого неспокійного та нездорового сну може стати ваша улюблена подушка. Так, можливо, вона все ще дарує вам комфорт і м'язи шиї під час сну розслаблені. Вона може бути виконана з хороших матеріалів і мати вельми привабливий вигляд, але наповнення бажає кращого.
Дуже важливо знати, як часто потрібно міняти подушки й бажано дотримуватись цих термінів. Річ у тому, що з часом наповнювач у підголівнику збивається в грудки, особливо якщо його прали. Також у ньому можуть заводитися пилові кліщі, грибки, пліснява та різноманітні бактерії. У такому разі людина може страждати від безсоння, головного болю і навіть від незрозумілих проявів алергії.
Який тип подушок служить найдовше?
Варто відзначити, що навіть найякісніші вироби рекомендовано змінювати кожні три роки. Цей термін є умовним, оскільки все залежить ще й від матеріалу, умов експлуатації, а також особливостей наповнювача. Термін придатності моделі вимірюється не тим, скільки ви зможете її зберігати, а тим, як довго вона зможе дарувати не тільки комфортний, але і здоровий сон.
Вартість подушки значною мірою залежить від її якості. Дорогі вироби з натуральними наповнювачами, такими як латекс або піна з ефектом пам'яті, мають високу якість і служать довше, ніж дешевші моделі. Однак варто пам'ятати, що їх не можна прати, а отже, потрібно буде витратитися ще й на хімчистку.
Хороший варіант — підголівники, наповнені лушпинням гречки. По-перше, їх переваги полягають у тому, що вони не так швидко втрачають форму і не збиваються. По-друге, такі вироби гіпоалергенні. По-третє, у представленому матеріалі не заводяться кліщі. Однак не кожен виробник пропонує такі моделі. Найбільш поширеними є вироби з холофайбером, лебединим пухом або волокном.
Ознаки того, що настав час замінити подушку
Якщо ви не знаєте, як часто потрібно міняти пір'яні подушки або будь-які інші, існує низка ознак, за якими можна визначити, що виріб вже відслужив свій термін:
- Якщо подушка не відновлює свою форму після застосування, залишається плоскою і грудкуватою, швидко здувається, все це говорить про те, що її час міняти, і чим швидше, тим краще.
- Якщо виріб став неприємно пахнути або на ньому з'явилися жовті плями. Ми спимо на подушці цілий рік, жир нашої шкіри та волосся, піт, а іноді й сльози вбираються у виріб, а це чудове середовище для розвитку цвілі чи грибків. Це не лише неприємно, а й небезпечно для вашого здоров'я.
- Якщо після контакту з подушкою у вас з'являється сверблячка, червоніють очі й з'являється нежить, це може бути сигналом, що в ній завелися пилові кліщі. Вони можуть провокувати алергію або навіть астму. Тому такий підголівник також варто змінити.
- Подушка потрібна не тільки для комфорту, її основна функція ー підтримувати голову та вирівнювати хребет уві сні. Якщо після відпочинку ви прокидаєтеся з болем у голові або шиї, значить вона вже відслужила своє і настав час купити нову.
Питання, як часто треба міняти подушку, досить актуальне, знаючи відповідь, ви зможете подбати про своє здоров'я. Якщо виріб у вас в будинку служить не тільки для сну, він швидше втрачає свої властивості та структуру.
Загальні поради щодо заміни подушок
Дослідження показують, що моделі зі штучним наповнювачем варто змінювати не рідше, ніж кожні три роки. Саме за цей термін наповнювач стане непридатним. Залежно та умовами використання така подушка може прослужити від двох до чотирьох років.
Натуральні наповнювачі служать довше за умови правильного догляду. Такі вироби підходять для експлуатації понад сім років. Проте фахівці рекомендують міняти їх через кожні п'ять.
Також, якщо виріб ще порівняно новий, але вам уже здається, що з ним щось не так, перевірте чохол. Останній псується набагато швидше, ніж сама подушка, адже він приймає велике навантаження, частіше піддається чищенню та сушінню. У такому разі можна замінити тільки його, при цьому підголівник ще можна не змінювати.
Догляд за подушками для збереження їхньої тривалості
Важливо розуміти, що цей виріб потребує правильного поводження та догляду. Для кожного користувача актуальне питання, як часто потрібно міняти пухові подушки або вироби з будь-яким іншим наповнювачем.
Ось кілька корисних порад, дотримання яких допоможе вам зберегти чисту подушку без кліщів і пилу на весь період її служби:
- Користуйтеся додатковою захисною наволочкою. Такий чохол допоможе захистити виріб не тільки від кліщів, а й від вологи та інших забруднень. Бажано, щоб такий чохол був на блискавці. Особливо цей факт важливий для виробів з латексним наповненням, піною або гібридними моделями, оскільки їх не можна прати.
- Для моделей, які не можна прати, потрібно час від часу проводити точкове чищення. Для цього знімають чохол, а потім розпорошують на пляму розчин оцту з водою і після цього відтискають чистою тканиною. Потім обов'язково добре просушіть подушку.
- Рекомендується щоранку розпушувати виріб. Це не тільки дозволяє видаляти пил, що накопичується в наповнювачі, але і відновлювати форму.
- Кожні два тижні прожарюйте подушку на сонці, особливо влітку. Наволочку повісьте у спекотне місце, а основу можна додатково посипати содою для ефективнішого видалення неприємного запаху. Потім її потрібно буде добре витріпати та пропилотяжити.
- Пухові подушки в зимовий період можна іноді кидати в сушарку на 10-15 хвилин. З виробами з латексом або піною проводити таку процедуру не можна, ви зіпсуєте виріб.
Прати пухові моделі бажано кожні пів року. Робити це потрібно в делікатному режимі з порошком або іншим мийним засобом. Обов'язково добре просушуйте виріб, щоб у ньому не з'явилася пліснява.
Як часто міняти подушки, доглядати їх, ви вже знаєте, а от якщо вас цікавить, де можна придбати якісні вироби з доставкою по всій території України, то зробити це можна в інтернет-магазині aMebli. У каталозі представлені моделі різних розмірів від перевірених відомих виробників.
Вибрати також можна найкращий вид наповнювача, матеріал і тип захисного чохла. Кожен клієнт зможе підібрати той варіант, який найбільше влаштовує його за якістю та вартістю. А менеджери магазину допоможуть зробити найправильніший вибір.