Те, наскільки зручно буде спати під ковдрою, залежить від його наповнення. Сьогодні виробники використовують велику різноманітність варіантів, тому вам залишається зробити тільки правильний вибір. Для цього варто оцінити переваги та недоліки кожного наповнювача — тоді ви точно зможете визначити, яка ковдра краща саме для вас. 

Орієнтуватися потрібно на вік, особливості здоров'я, а також особисті вподобання. Тільки в такому випадку наповнювач підійде вам за всіма параметрами, а постільний виріб даруватиме тепло, комфорт та зручність у будь-яку пору року.

Які бувають наповнювачі ковдр?

Матеріали дійсно можуть бути дуже різноманітними, вони діляться на натуральні та синтетичні. Будь-які наповнювачі для ковдри повинні відповідати наступним показникам:

  • хороша повітропроникність;
  • здатність зберігати тепло;
  • бути гіпоалергенними;
  • забезпечувати вологостійкість;
  • бути приємним до тіла;
  • відрізнятися довговічністю.

Модель для комфортного сну має бути легкою та м'якою без неприємного запаху та токсичних речовин, щоб забезпечувати комфортний відпочинок. Так який наповнювач для ковдри найкраще підходить для використання? Розбираймося докладніше.

Штучні матеріали

Хоча більшість покупців хочуть придбати ковдру з натуральними наповнювачами, синтетичні варіанти можуть скласти їм непогану конкуренцію. Вони мають чимало переваг. Найбільш поширеними варіантами вважаються:

  1. Синтепон. Це досить доступний матеріал, що відрізняється легкістю. Він не викликає алергічних реакцій, майже не збивається у грудки. Це прекрасна альтернатива натуральному пуху, адже може викликати алергію.
  2. Холлофайбер. Сучасніший матеріал, який добре дихає, легко відновлює свою форму і також не провокує алергічні реакції.
  3. Штучний пух. Досить непоганий аналог натуральних наповнювачів, який виділяється своєю легкістю та чудовим повітрообміном. До того ж такі ковдри належать до бюджетної категорії та доступні для більшості покупців.
  4. Силікон. Цей матеріал вибирають через його хорошу подібність із натуральною вовною. Однак коштує він значно менше, та й виграє за вагою.

Всі ці наповнювачі широко використовуються під час виробництва ковдр, купити їх нескладно, оскільки дефіциту подібних товарів в Україні немає.

Натуральні наповнювачі

Дуже багато покупців переконані, що найкращий наповнювач для ковдри ー із природних матеріалів. Розглянемо найпоширеніші варіанти:

  1. Пух. Отримують наповнювач із пера птаха: качок, лебедів, гусей. Такі ковдри дуже легко впізнати. Вони максимально легкі, повітряні та швидко відновлюють свою форму. Також подібні моделі дуже теплі, проте ціна пухових ковдр висока. Вони вимагають дбайливої ​​та регулярної хімчистки — інакше ви ризикуєте отримати розсадник бактерій та мікробів у себе в будинку.
  2. Вовна. Відмінний натуральний матеріал із гарними властивостями. Вовна характеризується високою гігроскопічністю та тривалим терміном служби. Також саме такі ковдри рекомендовані людям із захворюваннями дихальної системи та хребта. Для їхнього виробництва використовується шерсть овець, лам, мериноса, іноді може траплятися верблюжа.
  3. Шовк. Дуже м'який, легкий наповнювач, який добре вбирає вологу та забезпечує терморегуляцію. Саме такі моделі рекомендовані для літнього сезону.
  4. Бамбук. Цей матеріал є універсальним, вважається всесезонним. Він практичний, мало важить та досить м'який. Також він належить до натуральних матеріалів, які не провокують алергічні реакції.
  5. Евкаліпт. Для виробництва таких ковдр застосовуються стебла цієї рослини, що пройшли спеціальну обробку. Таким чином, крім основних функцій, евкаліптова ковдра відрізняється ще й своїми антимікробними та антибактеріальними властивостями. Моделі цього типу мають заспокійливу дію, добре охолоджують, швидко вбирають вологу. Вони підходять для літнього застосування та не виділяють ніякого запаху.

Раз вже ми заговорили про те, з якого матеріалу краще брати ковдру, то варто сказати ще про один варіант. Але купувати такі ковдри з погляду медиків не рекомендується. Йдеться про вату, свого часу вона була дуже поширена.

Чому її не варто купувати? Крім того, що на дуже швидко збивається в грудки, така модель практично не пропускає повітря і має значну вагу.

Що краще вибрати собі?

Вибираючи, з чого краще купувати ковдру для себе або своєї дитини варто уважно вивчити ринок і ознайомитися з особливостями кожного наповнювача. У кожному окремому випадку вибір може бути різним. Врахувати варто і бюджет, і довговічність виробу, і особливості здоров'я людини, якій купуєте ковдру.

Якщо вибираєте виріб для дитини, важливо враховувати, якщо вона страждає на алергію або бронхіальну астму. У такому разі йому протипоказані пух, пір'я та шерсть. Але ідеальними варіантами стануть бамбук, евкаліпт або холлофайбер.

Ті ж рекомендації підходять і для дорослої людини. Адже якщо у вас часто бувають риніти або ви страждаєте на побутову алергію, то краще зупинитися на гіпоалергенних матеріалах. Найбільш довговічними варіантами вважаються вироби на основі шовку, пуху та вовни. Бюджетною вартістю вирізняються синтепон, штучний пух.

Для зимового використання найкраще підійдуть варіанти з високою щільністю та хорошими теплоізоляційними властивостями. У теплу пору року віддати перевагу бамбуку, бавовні або евкаліпту, під ними не буде спекотно.

Важливо мати різні ковдри для теплого та холодного періоду, це продовжить термін їхньої служби й вам подарує більше комфорту. Також при покупці враховуйте не лише матеріал наповнювача, та й тип чохла. Це також відбивається і на вашій зручності, і на терміні придатності виробу.

Купити найкращі ковдри від перевірених брендів із доставкою можна в інтернет-магазині aMebli. У каталозі представлений широкий асортимент ковдр із різним наповненням. Ви зможете підібрати потрібний розмір та варіант, а якщо самостійно зробити вибір складно, то менеджери прийдуть вам на допомогу.