Матраци із пружинним блоком ー це класичний та найпоширеніший варіант у наших будинках. Вони зручні, доступні та дуже міцні. Такий виріб прослужить вам не один рік.
Збираючись купити основу для спального місця, більшість покупців цікавить питання скільки пружин у матраці, мабуть, щоб він був максимально комфортним для кожного хто спить. Особливо це важливо, якщо спить на ньому пара. Сьогодні й розбиратимемося з цим моментом.
Звідки взялися пружини в матрацах?
Якщо ці вироби відомі людям давно, то пружини у них з'явилися лише у 19 столітті. Їх додавання в конструкцію стало справжнім проривом, адже на той час як наповнювач застосовувався:
- шерсть тварин;
- листя;
- трава;
- солома;
- пір'я;
- сіно;
- кінський волос;
- кокосове волокно.
Можливість розміщувати всередині спального місця такі елементи дозволила суттєво продовжити термін служби виробу, підвищити комфорт та розподілити масу тіла по всьому блоку.
З моменту появи перших пружин вони постійно вдосконалювалися, а 1899 року було створено перший незалежний елемент. Його появою ми зобов'язані Джеймсу Маршаллу, інженеру та механіку з Англії. Він популярний і відомий до сьогодні.
Завдяки спеціальному скручуванню та зашиванню в тканинні мішечки, елементи цього типу дозволяють регулювати всю поверхню блоку відповідно до форми та ваги людини. Комфорт такого сну та відпочинку в рази вищий.
Пружинні блоки люблять і цінують за їхню міцність і високу якість. Вони надійні та зберігають форму протягом багатьох років, що повністю виправдовує вкладені в матрац засоби. Простір між ними забезпечує хорошу циркуляцію повітря, що дозволяє підтримувати оптимальну для відпочинку температуру.
На сучасному ринку представлені два основних типи матраців — з незалежним пружинним блоком або із залежними стискальними елементами (Bonell). Кожен із них має свої особливості. Багатьох цікавить питання: залежні та незалежні пружини, що краще?
Вироби з незалежними блоками відрізняються більш вираженими ортопедичними властивостями, вони здатні витримувати високі навантаження та відрізняються тривалим терміном служби. Водночас вони й дорожчі. Блоки Боннель також добрі, але вони більше підходять людям, яким рекомендовано спати на твердих поверхнях. Тому вибір варто робити, виходячи зі своїх побажань.
На що впливає кількість пружин у матраці?
Щоб дати відповідь на це питання, важливо розібратися в конструкції спальних основ. Оптимальна кількість пружин у матраці відрізняється, залежно від низки особливостей. Елементи в матрацах Bonell формою нагадують пісочний годинник, в єдину систему вони з'єднуються жорстким дротом. Захищені пружини прошарком з повсті та наповнювача з поролону або кокосового волокна.
Такі спальні блоки досить популярні вже багато років, оскільки відрізняються порівняно невисокою вартістю. Кількість пружин у такій моделі варіюється, залежно від розміру моделі, може налічувати від 100 до 200 на 1 квадратний метр. Вони дуже еластичні, отже, реагують на малу вагу меншим опором, але на велику навпаки.
Пружинні елементи в незалежних блоках розміщуються у спеціальних чохлах із тканини, що зшиваються між собою. Це дає можливість працювати самостійно. Їхня кількість варіюється від 150 до 400 на квадратний метр. Це дозволяє таким матрацам ідеально адаптуватися під тіло людини, забезпечуючи тим самим хорошу підтримку хребта, здоровий сон та комфортний відпочинок.
Тепер ми знаємо, на що впливає кількість пружин у матраці. Це дозволить вибрати відповідну модель залежно від побажань та стану здоров'я.
Чи завжди в матраці більше пружин краще?
Точну відповідь на це запитання можете дати собі лише ви самі. Адже вибір, в першу чергу, залежить тільки від ваших індивідуальних потреб, ваги та положення, в якому ви спите найчастіше. Взявши до уваги ці нюанси, ви зможете купити модель, яка найкраще задовольнить ваші потреби, та визначити, скільки пружин має бути в ортопедичному матраці.
Фахівці стверджують, що кількість елементів, що стискаються в блоці, істотно впливає на комфорт відпочинку та сну. Чим їх більше, тим краще і якісніше ви виспитеся і почуватиметеся бадьоро весь день. З огляду на це доцільніше звернути увагу на моделі з незалежним блоком.
Такі матраци мають багато пружин, кожна з яких максимально адаптується під анатомічні особливості сплячого. Вони стійкіші до деформацій різного роду. Такі вироби добре підходять і для сну одному, і для пар, навіть якщо у людей значна різниця у вазі. Адже при правильному підборі блоки вони матимуть оптимальну кількість елементів.
Найкраще поєднання пружинного блоку та наповнювачів для матраца
Якщо ми зачепили тему пружинних виробів, то варто розповісти про те, які наповнювачі для них найкраще. Щоб пружини не пошкодили делікатний шар, всі виробники використовують для цього спеціальні захисні прошарки. Це можуть бути міцні тонкі плити, виготовлені з волокна кокосового горіха або термоповсть.
Дуже важливо переконатися, що цей прошарок дійсно є, інакше матрац швидко втратить свої властивості і його доведеться міняти. Верхніми шарами в такому блоці є пласти наповнювача. Вони можуть бути як натуральними, так і синтетичними, забезпечуючи різний рівень жорсткості виробу.
Головна вимога до таких наповнювачів — хороша вентиляція, щоб усередині не накопичувалася волога. Кращими видами внутрішнього наповнення для матраців зі пружинами вважаються: натуральний латекс, койра, сизаль або пінополіуретан.
Купуючи нову модель в будинок, не завжди можна точно дізнатися, скільки пружин на спальне місце у ньому передбачено. У таких випадках важливо орієнтуватися на жорсткість виробу, тобто максимально допустиме навантаження. Ці параметри повинні завжди вказуватися.
Радимо заглянути в каталог магазину aMebli. На сайті представлений широкий асортимент матраців від найкращих виробників. Замовити можна товар з доставкою до всіх міст України за прийнятною ціною. У нас ви гарантовано знайдете найкращий варіант, який прослужить довго та подарує комфортний, здоровий сон. Це ж так важливо!