Як збільшити термін експлуатації ортопедичного матраца

Ортопедичний матрац — запорука комфортного сну та чудового самопочуття щоранку. Адже такі вироби виготовляють з урахуванням особливостей нашого тіла. Як результат — навантаження розподіляється рівномірно, хребет знаходиться в фізіологічно правильному положенні, а нормальний кровообіг під час сну не порушується. Але щоб матрац тішив усіма перевагами та довгим періодом експлуатації, необхідно знати ключові правила догляду за ним. Сьогодні ми розповімо, як правильно чистити матрац, та що робити, щоб виріб прослужив довше.

Ключові правила експлуатації ортопедичного матраца

Для початку — про те, чого робити з матрацами категорично не можна:

 • Зберігати вертикально. Не залишайте ортопедичний матрац в такому стані довше, ніж на 48 годин.

 • Ставити поблизу джерел тепла — наприклад, біля батареї. Максимальна температура, яка є безпечною для виробів, становить 30 градусів.

 • Зберігати в приміщенні з підвищеною вологістю. Даний показник не повинен перевищувати 60-70%.

Якщо ви купили матрац без чохла, бажано придбати його додатково.

Навіщо потрібен наматрацник? Чохол на матрац, або ж наматрацник, захищає вироби від забруднень та продовжує термін їх експлуатації. Адже набагато простіше почистити знімний чохол, ніж весь матрац.

Регулярний догляд за ортопедичним матрацом: що потрібно знати?

При правильному підході, всі процедури догляду за ортопедичним матрацом займають мінімум часу та сил.

Як доглядати за ортопедичним матрацом:

 • Регулярно перевертати (для двосторонніх моделей). Перевертати матрац необхідно як на іншу сторону, так і в положенні "голова-ноги".

 • Провітрювати — періодично (раз у 2-2,5 тижні) залишайте матрац без простирадла, щоб позбутися від сторонніх запахів.

 • Чистити сухим способом — суха чистка пилососом допоможе позбутися від пилу та нескладних плям. Проводити її слід в міру забруднення, або ж раз у 2-4 тижні.

 • Вологе чищення. Допомагає позбутися від складних плям. Не є обов'язковою процедурою: проводиться за потреби.

За необхідності, матраци можна здавати в професійну хімчистку. Але ми не рекомендуємо робити це занадто часто: тільки в тому випадку, якщо є гостра потреба. Оскільки професійна хімія впливає на тканину досить агресивно.

Як часто міняти сторону матраца?

Пружинні матраци з двома активними сторонами необхідно перевертати на іншу 1 раз на місяць. Безпружинні матраци і топпери з ефектом "Зима-Літо" — один раз в сезон. Переворот матраців будь-якого типу в положенні "голова-ноги" рекомендуємо проводити не рідше, ніж раз на пів року.

Міняти сторону матраца необхідно, щоб:

 • Уникнути деформації наповнювача та пружин.
 • Зберегти анатомічні та ортопедичні властивості виробу.
 • Захистити чохол від пошкоджень і деформації.
 • Уникнути провалів та вигинів в конструкції.

Пам'ятайте: регулярна зміна боку — запорука довгої експлуатації матраца та збереження його ортопедичних властивостей на весь період використання. Це одне з найважливіших правил догляду за виробом.

Чи можна прати чохол матраца?

Чохол (наматрацник), в більшості випадків, можна прати вручну та в пральній машині. Це залежить від матеріалу, з якого він виготовлений.

Як прати чохол матраца правильно залежно від тканини:

 • 100% бавовна — рекомендована температура води для прання становить 40° C або менше. Натуральні вироби можуть давати усадку, особливо під час першого прання: будьте вкрай обережні. Більшість бавовняних чохлів можна прати в машині.

 • Мікрофібра добре переносить температуру 40-50 ° C, автоматичне прання із середнім віджиманням. Але чохли з такого матеріалу не слід сушити в автоматичній сушці.

 • Поліестер або інший синтетичний матеріал перуть при температурі 50-60° C в пральній машині. Також такі вироби, в більшості випадків, можна прасувати.

 • Сумішеві тканини (синтетика + натуральний матеріал) краще прати на делікатному режимі, використовуючи неагресивні засоби побутової хімії. Бажано сушити їх природним способом: автоматична сушка, в більшості випадків, заборонена.

Чохли, виготовлені з матеріалів з водонепроникною мембраною слід прати виключно на делікатному режимі або вручну. Використовуйте для прання виключно рідкі гелі або капсули. Порошок може забиватися в мембрани та пошкоджувати тканину.

Корисна порада: обов'язково прочитайте інформацію, яка вказана виробником матраца на етикетці. Як правило, там вказані нюанси догляду за чохлом. Враховуючи температурний режим прання.

Як продовжити термін експлуатації матраца: підіб'ємо підсумок

Щоб ортопедичний матрац тішив вас своєю якістю багато років, необхідно правильно за ним доглядати та дотримуватися простих правил експлуатації. Не зберігайте виріб у вертикальному положенні понад 48 годин, стежте за температурою та рівнем вологості в кімнаті, не перевищуйте допустиме навантаження на спальне місце. А також вчасно перевертайте ваш матрац, якщо він — двосторонній. Це стосується як класичних моделей, так і топперів.

Отримати консультацію щодо вибору ортопедичних матраців та догляду за ними ви можете в нашому інтернет-магазині. Фахівці "аМеблі" знають про це все!