Підготовка матраца до експлуатації: як розпакувати, усунути заводський запах та укласти

Нарешті настав заповітний день: ви купили новенький ортопедичний матрац. І вже в передчутті комфорту, який він вам подарує. Але щоб виріб радувало довгим періодом експлуатації, важливо правильно підготувати його до використання. Як саме це зробити — читайте в нашій статті.

Як упаковують матраци для доставки

Кожен ортопедичний матрац, незалежно від його типу та цінової категорії, упаковується в поліетиленову упаковку. Поліетилен надійно захищена від впливу зовнішніх факторів (волога, пил, забруднення). А також від механічних пошкоджень під час транспортування.

Матраци-топпери та топпери-футони доставляють, як правило, згорнутими в рулон. Класичні пружинні та безпружинні моделі — в такому ж вигляді, в якому вони будуть експлуатуватися в майбутньому.

Розпакування матраца: все, що потрібно знати

Відразу ж після доставки зніміть з матраца поліетиленову упаковку. Етикетку обов'язково збережіть: на ній зазначена корисна інформація по догляду за виробом, його розмірні характеристики та інші дані. Характерний заводський запах відразу ж після зняття поліетилену вважається нормою. І легко усувається.

Як позбутися від запаху матраца:

  • Повністю зніміть поліетиленову упаковку. Якщо чохол у виробу — теж знімний, вчиніть з ним аналогічним способом. Це прискорить провітрювання.
  • Помістіть матрац в добре вентильоване приміщення. Приблизно через 1 добу запах почне поступово зникати. Залежно від ступеня вентиляції кімнати, цей процес може зайняти від 1 дня до тижня.

Для ортопедичних матраців з натуральними наповнювачами (кокосова койра, бавовна, шерсть) легкий та ненав'язливий запах природного матеріалу є нормою. У деяких випадках, він може зберігатися на весь період експлуатації.

Зверніть увагу: ортопедичний матрац не повинен перебувати у вертикальному положенні понад 1-2 дні. Не залишайте його поблизу опалювальних приладів, під впливом вологи та прямих сонячних променів. Максимально допустимий рівень вологості повітря становить не більше 70%. Температура — не більше 30 градусів Цельсія.

Підготовка ортопедичного матраца до використання

Правила підготовки до експлуатації для топперів та класичних матраців відрізняються. Класичну модель достатньо витягти з упаковки та провітрити способом, який вказано в попередньому пункті. Відразу ж після цього, виріб готовий до використання.

Якщо ж ви вирішили купити ортопедичний матрац типу "топпер", то на його підготовку знадобиться близько 48 годин. Як правило, такі вироби поставляються скрученими в рулон. Необхідно, щоб перед початком експлуатації матрац повернув свою початкову форму.

Підготовка ортопедичного матраца-топпер до використання:

  • Акуратно зніміть верхні шари плівки, яка утримує рулон.
  • Поступово розкручуйте матрац, паралельно знімаючи захисний поліетилен.
  • Розмістіть матрац на жорсткій рівній основі. Наприклад, на чистій підлозі або ліжку. Залиште його в такому положенні на термін від 1 до 4 днів.

Період, який потрібний матрацу-топперу для відновлення форми, залежить від наповнювача. Як правило, підготовка ортопедичного матраца до використання займає менше часу, якщо всередині — піна "Меморі", латекс. Кокосова койра відновлюється трохи довше.

Не хвилюйтеся, якщо відразу ж після розпакування топпер виглядає сильно деформованим. Виріб поступово поверне форму.

Підготовка матраца: коротко про головне

Отже, підсумуємо все вищесказане. Щоб правильно підготувати ортопедичний матрац до використання, потрібно:

  • Зняти поліетиленову упаковку відразу ж після доставки.
  • Провітрити виріб в добре вентильованому приміщенні для зникнення заводського запаху.
  • Для матраців-топперів, які поставляються в рулоні — додатково покладіть на рівну поверхню приблизно на 1-4 дні, щоб виріб повернув початкову форму.

Після цих нескладних процедур матрац повністю готовий до експлуатації. Ви можете насолоджуватися усіма його перевагами, і оцінити комфортний сон по-новому.

Правильна упаковка та транспортування матраца — це важливо

Компанія аМеблі піклується про те, щоб ви отримали свій ортопедичний матрац в ідеальному стані. Всі вироби доставляємо в заводській вакуумній поліетиленовій упаковці. Поліетилен захищає матрац від забруднень і пошкоджень, впливу зовнішніх факторів (враховуючи вологу). Тому якщо ви вирішили купити ортопедичний матрац у нас — можете бути впевнені в тому, що виріб буде доставлено з дотриманням всіх норм. Ваш комфорт — в пріоритеті для нас!

Отримати детальну консультацію з вибору ортопедичних матраців та догляді за ними ви можете у наших менеджерів.