Як правильно утилізувати матрац

Всі речі мають певний термін служби. І ортопедичний матрац — не виняток. При правильній експлуатації та коректному догляді виріб слугуватиме дуже довго: залежно від виду, до 10-15 років. Але день, коли його доведеться утилізувати, все одно настане. Тому дуже важливо знати, як правильно викинути ортопедичний матрац, і чи можна це робити. Ми підготували для вас докладну інструкцію.

Чому необхідно правильно утилізувати матрац?

Перше рішення, яке спадає на думку власникам старих матраців — просто винести виріб на смітник. Забігаючи наперед: так робити категорично не можна.

Ортопедичний матрац в процесі експлуатації накопичує пил, вологу, різні запахи — стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій та мікроорганізмів. Які, своєю чергою, небезпечні для здоров'я людини.

І ось, ви викинули матрац в сміттєвий бак. Виріб через декілька днів відправитися на міське звалище. Де пролежить, не розкладаючись, не менше 10 років — матеріали, з яких виробляються ортопедичні матраци, розкладаються дуже довго. А також видають бруд, що накопичилася в навколишнє середовище.

Пам'ятайте: старий ортопедичний матрац — сприятливе середовище для розмноження гризунів (мишей, щурів). Які своєю чергою розносять небезпечні інфекції.

Також ортопедичний матрац може стати причиною пожежі на звалищі: деякі матеріали, піддаючись впливу сонця і реагуючи з хімічними речовинами, легко займаються.

Як результат: неправильна утилізація ортопедичного матраца — це ризик для навколишнього середовища та екологічної обстановки. Дуже важливо подбати про коректну переробку. Це не так складно, як здається на перший погляд.

Як зрозуміти, що настав час утилізувати матрац?

Термін служби матраца залежить від багатьох факторів. Враховуючи особливості конструкції, тип наповнювача, дотримання або недотримання правил експлуатації, догляду, зберігання, транспортування. Ознаки непридатності ортопедичного матраца до експлуатації:

  • Провали та прогини в конструкції. Можуть бути спровоковані несвоєчасним переворотом виробу, розміщенням на поверхні важких предметів, а також природним зносом.

  • Пошкодження пружинами — ви почали відчувати тиск пружин або помітили, що одна з них пошкодила чохол.

  • Поява неприємного запаху, який не зникає після прання і професійної хімчистки.

Природний знос матраца настає, залежно від його виду, цінової категорії та інших чинників, через 5, 10 або 15 років регулярної експлуатації.

Пам'ятайте: не слід зволікати з утилізацією матраца. Зношений виріб втрачає свої ортопедичні функції — стає непридатним для нормального відпочинку. А забруднення, які накопичилися в процесі багаторічної експлуатації стати причиною алергічних реакцій.

Куди викинути старий матрац: все про утилізацію

Існує декілька способів утилізації таких виробів. Ортопедичні матраци належать до великогабаритного сміття. Це означає, що найпростіший спосіб позбутися від такого виробу — розмістити його в спеціалізований контейнер для великогабаритних відходів. Як правило, вони присутні в більшості житлових комплексів. Але такий метод — найменш оптимальний. Як ми вже повідомили вище, в такому випадку матрац буде просто розкладатися на звалищі цілими десятиліттями.

Правильна альтернатива — здача матраца на повторну переробку. Вироби приймають для утилізації деякі пункти зі збору сміття (необхідно уточнювати в кожному конкретному випадку) і компанії, які займаються продажем ортопедичних матраців.

Утилізація матраца — це:

  • Турбота про навколишнє середовище. Виріб переробляється без шкоди для екології та здоров'я людини, не забруднює природу. Утилізація матраца допомагає істотно скоротити кількість побутових відходів, що продукуються людьми щодня.

  • Можливість повторного використання сировини. Матеріали, з яких зроблений матрац, не просто викидаються: вони проходять переробку та можуть бути застосовані для інших цілей.

  • Максимальна безпека — знижується ризик пожежі на звалищі, появи паразитів — мишей та щурів, які переносять небезпечні для людини захворювання.

Зверніть увагу: якщо ви здаєте матрац на переробку в магазин, то деякі компанії пропонують вам додаткову знижку на наступну покупку матраца. Виходить дуже вигідно для вас і нешкідливо для навколишнього середовища.

Технологія утилізації: як відбувається переробка матраців?

Як правило, переробка таких виробів проводиться вручну — через складність конструкції та специфіки певних моделей. Але в деяких випадках (на великих підприємствах) можлива автоматизоване перероблення.

Процес правильної утилізації ортопедичних матраців:

  • Виріб розділяється на складові — знімається тканинна оболонка, виймаються пружини (у пружинних моделей), наповнювач.
  • Всі елементи сортуються залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Окремо йдуть наповнювачі по групах — кокосова койра, ортопедична піна і так далі. Окремо — тканини для чохлів. Та ще однією групою — металеві компоненти.
  • Всі групи сировини відправляються на повторну переробку. Наприклад, старі пружини переплавляються і часто служать для виробництва нових пружинних блоків. Решта складових — тканина, наповнювач — використовуються для виробництва інших виробів.

Ось і все — ніяких відходів! Кожен матеріал отримує "друге життя" та продовжує приносити користь. Тому ми наполегливо рекомендуємо не викидати старі матраци: здавайте їх на повторну переробку, дбайте про благополуччя своєї сім'ї та про природу. Це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Компанія "аМеблі" піклується про ваш комфорт і навколишнє середовище. Саме тому наші менеджери із задоволенням проконсультують вас по утилізації матраців та дадуть відповідь на всі запитання.