Як зберігати матрац, якщо він не використовується

Термін служби ортопедичного матраца багато в чому залежить від його правильної експлуатації та коректного зберігання. З останнім часто виникають проблеми: під час переїзду чи ремонту господарі забувають про те, що виріб потребуватиме певної турботи. Сьогодні ми підготували для вас докладну інструкцію. Розповімо, як зберігати ортопедичний матрац в період, коли він не використовується.

Чому важливо правильно зберігати матрац?

Недотримання правил призводить до скорочення терміну експлуатації виробу. А все тому, що:

  • Відбувається деформація пружин (у пружинних моделей).

  • З'являються провали та вигини в конструкції.

  • Наповнювач втрачає свої властивості — деформується, накопичує вологу, піддається розмноженню мікроорганізмів і так далі.

І щоб негативні процеси запустилися, необов'язково потрібно багато часу. Вже через кілька тижнів зберігання в неправильних умовах, ортопедичний матрац може істотно втратити якість. А також стати непридатним для подальшого використання.

Правильне зберігання матраца: вологість і температура повітря

На виріб негативно впливають різкі перепади температур, вплив води та прямих сонячних променів. Температура повітря в кімнаті, де зберігатися матрац, не повинна перевищувати 30 градусів. Вологість повітря — не вище 70%. Також приміщення не повинно бути зараженим грибком, пліснявою, паразитами: тарганами, клопами або щурами.

Важливо розташувати матрац далеко від вікна — щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. І далеко від опалювальних приладів — різке нагрівання вкрай небажано.

Як упакувати матрац для зберігання? Бажано використовувати заводську упаковку, якщо вона збереглася. Завдяки цьому, виріб буде захищено від вологи, пилу та забруднень. Якщо заводська упаковка не збереглася, використовуйте щільний поліетилен. Обгорніть ним виріб з усіх боків.

Горизонтально або вертикально: правильна позиція для зберігання

Забігаючи наперед: зберігати матрац стоячи категорично заборонено! Навіть якщо у вас вдома недостатньо вільного місця. Виріб, яке перебуває у вертикальному положенні понад 2 діб (48 годин) незмінно втрачає форму: з'являються провали та прогини в конструкції. Якщо збільшити цей період до декількох місяців, матрац буде неможливо використовувати. Тому ні в якому разі не нехтуйте цим правилом.

Найкращий вибір для зберігання матраца — на рівній твердій поверхні. Наприклад, на основі ліжка, чистій підлозі.

Це важливо: на поверхню матраца заборонено ставити важкі предмети. Пакети з одягом, книги, ящики тощо. Аналогічне правило стосується гострих предметів, рідин і тому подібного. Це ще один надійний спосіб отримати неприємний підсумок — деформацію пружин і наповнювача.

Приміщення, в якому зберігається матрац, має бути сухим і регулярно провітрюватися. Якщо виріб не експлуатується тривалий період (понад 4-5 місяців) бажано, по можливості перевернути його на іншу сторону.

Правильне транспортування матраца при переїзді

Отже, вам необхідно перевезти матрац на нову квартиру. Багато господарів вважають, що ніяких принципових правил в цьому питанні немає: транспортування займає мало часу, і з матрацом нічого трапитися не може. Але це — ще одна помилка.

Перевозити ортопедичний матрац можна лише в горизонтальному положенні. Бажано — на повністю рівній поверхні. Зверху можна ставити сумки, ящики, техніку та інші важкі, габаритні предмети.

Перед транспортуванням рекомендуємо обернути виріб в заводську упаковку або досить щільну поліетиленову плівку. Це захистить його від забруднень, пилу.

Які умови зберігання матраца оптимальні: підіб'ємо підсумок

Підсумовуючи все вищесказане, виділимо основні правила зберігання ортопедичних матраців:

  • Вертикальне положення заборонено. Зберігати виріб вертикально можна не більше 48 годин. В іншому випадку, може статися деформація пружин і наповнювача.

  • Важливо стежити за температурою і вологістю повітря. Значення не повинні перевищувати 30 градусів та 70% відповідно.

  • По можливості, зберігайте матрац в заводській упаковці. Це допоможе захистити виріб від пилу, вологи, забруднень.

  • Краще становище для зберігання — горизонтальне, на рівній твердій поверхні. Наприклад, на підлозі або підставі ліжка.

  • Не всі топпери можна зберігати згорнутими в рулон. Уважно ознайомтеся з рекомендацією виробника конкретно до вашої моделі тонкого матраца.

  • Не ставте на поверхню матраца важкі речі — це неминуче призведе до вигинів, втрати початкової форми та проблем з пружинами.

  • Дотримуйтесь правил транспортування матраца. Ортопедичні матраци можна перевозити виключно горизонтально. Заборонено ставити на поверхню матраца важкі речі та гострі предмети. Це може призвести до його деформації.

Замовляючи матраци у нас, ви можете бути впевнені: кожен виріб зберігалося на складі з дотриманням всіх норм. У правильному стані, заводській упаковці, далеко від джерел тепла та сонця. Ваш комфорт — в пріоритеті для "аМеблі"!