Правильно підібраний ортопедичний матрац підтримує здоров'я Вашої спини протягом довгих років. Останнім часом ми все частіше чуємо про користь ортопедичних матраців і про те, що все більше і більше людей їх купують.

Багатьох цікавить питання: у чому ж полягають лікувальні властивості і яку роль в житті і здоров'ї людини відіграє матрац?

Чи правда, що використання будь-якого неправильного матраца може призвести до викривлення хребта і порушень опорно-рухового апарату?

Існує навіть думка, що ортопедичний матрац - це вирішення всіх проблем, так чи інакше пов'язаних зі спиною.

На всі ці та багато інших питань відповів відомий датський травматолог і ортопед Ларс Паульсен.

- Насправді, більшість деформацій спини людини, відбувається під час неспання, ніж уві сні. І сон на ортопедичному матраці вже є початком лікування будь-яких відхилень. По-першу чергу, це захворювання, пов'язані з поставою, суглобами і кістками, але і при багатьох внутрішніх захворюваннях відпочинок на правильному ортопедичному матраці дуже корисний.

Існує величезна кількість різних хвороб, видів викривлень і патологій: кругла спина, плоска спина і т.д. Ортопедичний матрац служить для того, щоб забезпечити відпочинок і розвантаження хребта.

Відхилення опорно-рухового апарату
У підлітковому віці найчастіше можна зіткнутися зі сколіозом. Це відхилення, при якому певні частини хребта розвиваються нерівномірно. На більш серйозних стадіях для лікування використовують спеціальну гіпсову ліжко. Але, якщо захворювання не яскраво виражено і знаходиться в легкій формі, то ортопедичний матрац якнайкраще підійде для того, щоб не давати хвороби розвиватися далі і забезпечити потрібне положення хребта під час сну. Так само ортопедичний матрац використовують під час проведення реабілітації.

Інша поширена захворювання, яке зараз зустрічається все частіше, - це юнацький кіфоз (хвороба Шоермана-Мау). Йому куди більше схильні молоді люди, ніж дівчата. Розпізнати кіфоз дуже просто: спина між шиєю і попереком має занадто вигнуту і деформовану форму. Варто пам'ятати, що правильно підібраний матрац може уповільнити подальший розвиток захворювання.

У свій час вважалося, що людина з порушеннями хребта та опорно-рухового апарату повинен спати на повністю жорсткої поверхні. І це думка цілком помилкове.

Підвищена жорсткість може створити проблеми там, де їх спочатку не було, так як значно збільшується навантаження на такі ділянки тіла, як стегна і плечові кістки. На щастя, з недавніх пір стали загальнодоступними матраци, які володіють усіма потрібними властивостями для здорового відпочинку і сну, а також ортопедичні подушки. Ортопедичний матрац повинен знижувати тиск на одних ділянках спини і в той же час підтримувати форму на інших. Тільки тоді можна сказати, що цей матрац чи не порушує кровообігу і має певні лікувальні властивості.

Якщо говорити про відхилення опорно-рухового апарату, які найчастіше зустрічаються у дорослих, то це остеохондроз. Однак, це поняття дуже розпливчасто, так як включає в себе кілька видів захворювань, які розрізняються за причинами виникнення. Об'єднуючи єдиним терміном, всі вони є порушенням різних ділянок хребта.

Грижа міжхребцевого диска - це ще одне захворювання хребта, на яке обов'язково слід звернути увагу. Воно переслідується сильними болями в попереку, які можуть надаватися в нижні кінцівки. Різкий біль іноді може доходити навіть до ступень. Людина, що страждає на це захворювання, може приймати уві сні неприродну позу, щоб полегшити біль. Нерідко хворі приходять до висновку, що їм зручніше спати на чимось жорсткому, але це не завжди вірне рішення. Так само варто звернути увагу на таке порушення, як нестабільність хребців. Це означає, що у хворого немає необхідної кількості стаціонального з'єднання між хребцями. Роль ортопедичних матраців при цих захворюваннях дуже важлива, так як вони можуть зафіксувати певне положення уві сні, необхідне людині з тією чи іншою хворобою.

Так само ця властивість є дуже важливим для людей із захворюваннями суглобів. Зокрема при деформуючому артрозі кульшового суглоба. При даній патології в суглобі відбувається втрата хряща, після чого кінцівку займає певне, вимушене положення. Так як весь цей процес не можна назвати безболісним, людям, що страждають подібним захворюванням, теж обов'язкова фіксація положення.

Але це все було про хвороби, які людина набуває або з віком, або в результаті способу життя. Не варто забути і про травми. У житті досить багато ситуацій, які можуть привести до пошкоджень хребта, переломів, порушення функцій спинного мозку. І тоді ортопедична поверхня стає незамінна, особливо в реабілітаційний період або під час профілактики всіляких посттравматичних ускладнень. Навіть якщо не страждає спинний мозок, наприклад при компресії, ортопедично правильне поверхню грає дуже важливу роль. Адже людина не може знаходиться весь час нерухомо, тому певна присутня фіксація не повинна заважати здійснювати необхідні рухи.

Хворі, які з яких-небудь причин паралізовані, теж потребують спеціального догляду. Позбавлені руху, їх здоров'я дуже багато в чому залежить від зручності і правильно підібраного ортопедичного матраца. Дуже важливо, щоб у лежачих хворих не відбувалося порушення кровообігу на тих ділянках тіла, які весь час так чи інакше стикаються з постіллю.

Варто пам'ятати, що в житті людини немає нічого більш важливого, ніж його здоров'я. І слід робити все, щоб забезпечити правильний догляд за ним. Необов'язково страждати будь-якими формами деформації хребта, хворобами опорно-рухового апарату або мучитися регулярними посттравматичними болями, щоб віддавати перевагу ортопедичному матрацу.

матраци для здоров'я спини
Здорова спина потребує комфортний відпочинок і правильному положенні. Це запорука хорошого сну, приємного пробудження, відсутність болю і навіть гарного настрою. Не всі матраци називаються ортопедичними і мають ефект ортопедичної підтримки. Наприклад, матраци на распространненость пружинному блоці "бонель" такими не є, тому що не мають належної підтримки.

Головне в ортопедичному матраці - це правильна підтримка хребта і великих суглобів, таких як стегна і плечі. Тобто на хорошому матраці область тазу і плечей повинна кілька потопати в матраці, а поперек відчувати підтримку.

Вибрати і купити матрац нескладно, необхідно керуватися лише декількома нескладними правилами:

Пружинний ортопедичний матрац повинен бути на незалежному пружинному блоці (чим більше кількість пружин, тим точніше і правильніше підтримка).
Безпружинний матрац повинен бути або з кокосової койри, або з латексу (натурального або штучного), або з їх поєднання.
Важливо пам'ятати, що дуже жорсткий матрац - не завжди самий ортопедичний, тому що якщо Вашої ваги недостатньо для формування правильного місця, то поперек не отримує підтримки і м'язи спини не розслабляються.
М'який матрац. Оптимальна вага: 40-80 кг.
Матрац середньої жорсткості. Оптимальна вага: 50-110 кг.
Жорсткий матрац. Оптимальна вага: від 90 кг і вище.